... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

2.05.2006   

Paranoia?:  Chcete se nechat zmlátit policistou bez služebního čísla?

Utrhněte mu ho ...

Nemíním tady řešit důvodnost nebo adekvátnost zákroku dotyčného policajta, a už vůbec ne jeho inteligenci či psychickou odolnost. Neznám paní Katěřinu Jacques a je dost dobře možné, že prostě jen shodou okolností se policista potřeboval vyřádit náhodou právě na jedné z hlavních kandidátek Strany zelených.

Na druhé straně by Strana zelených asi neměla dotyčnému policistovi vyčítat, že nebyl označen služebním číslem, když mu ho paní Jacques sama utrhla. (celá galerie zde).Zapsáno 2.05.2006, 9:38:00      ( mudd )       Komentáře (5)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/319745
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0605archiv.php#319745">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Chcete se nechat zmlátit policistou bez služebního čísla?</a>

15.11.2005   

Paranoia?:  Za další chátrání Werichovy vily můžou surové diamanty

Zrušení dalšího výběrového řízení asi není zprávou, která by někoho výjimečně zaujala. I když jde o takzvanou Werichovu vilu na Kampě, i když nejspíš přišla vniveč spousta práce a jako obvykle skončíme u toho, že "došlo k pochybení". Fascinující je ale, co nového jsme se dověděli o našem právním řádu.

Podle mluvčího radnice je problém v tom, že změna zákona hovoří o takzvané koncesi na stavební práce. "Po právním rozboru vyšlo najevo, že měla Praha 1 vyhlásit výběrové řízení v souladu s touto novelou," sdělil iDNES Jan Šlajs.


Podle Jana Šlajse úřad nestačil na novelu včas zareagovat i z toho důvodu, že byla vložena do zákona o nakládání se surovými diamanty.Co všechno asi ještě obsahují podobné zákony?

Zapsáno 15.11.2005, 8:04:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/228676
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0511archiv.php#228676">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Za další chátrání Werichovy vily můžou surové diamanty</a>

5.08.2005   

Paranoia?:  Hlavně když v tom mají jasno

Kdyby se aspoň Paroubek s Bublanem shodli ... Takhle to skoro vypadá, že odpovídá každý podle toho, co se mu zrovna hodí do krámu.

Otázka: Takže policie bude příště preventivně rozhánět účastníky mítinků KSČM, protože je velmi pravděpodobné, že tam budou páchat trestný čin podpory a propagace totalitních hnutí?


Ministr Bublan: To je zase něco úplně jiného. CzechTek se neřídil podle shromažďovacího zákona, na rozdíl od mítinků, o nichž mluvíte.


(zdroj: rozhovor pro iDNES)


 


Premiér Paroubek: tato akce  splňovala všechny atributy shromáždění a jako taková podléhala režimu  zákona č. 84/1990 Sb., o shromažďování.


(zdroj: Prohlášení předsedy vlády k událostem CzechTek)


 


Ale jinak jsou si jisti, že to udělali správně ....

Zapsáno 5.08.2005, 15:52:00      ( mudd )       Komentáře (4)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/181258
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0508archiv.php#181258">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Hlavně když v tom mají jasno</a>

31.07.2005   

Paranoia?:  Proč nenasadila policie proti CzechTeku Gripeny?

Vždycky mě bavily akční filmy, ve kterých dokáže hrdina zachránit někomu život nebo potrestat padoucha za cenu vypálení půlky města, likvidace mrakodrapu plného lidí nebo aspoň efektního usmrcení spousty účastníků silničního provozu. Pokud ale postupuje stejným způsobem policie placená z mých daní, tak mě to spíš sere.


Nehodlám polemizovat o legálnosti či nelegálnosti CzechTeku. Nemám dost informací, neviděl jsem smlouvy, katastrální mapy a jánevímco ještě. Nic mi tahle hudba ani tihle lidi neříkají. Nicméně si asi dokážu představit, jaký charakter škod může taková akce napáchat.
Způsob, jakým policie celo uvěc začala řešit mi ale připomíná spíše scénář výše zmíněného typu filmů. Jak se dovídáme z online reportáže na iDNES:
V pátek kolem 8:00 ráno policie obklíčila louku, aby zabránila účastníkům se tam sjet a sjet se. To je jistě milé opatření, ovšem nikoho už nenapadlo, co se asi stane, když se stovky účastníků zastaví. Ano, je to tak: ZŮSTANOU STÁT. A zůstali stát kde byli, čili na dálnici D5. A tak je dálnice až do oběda ucpaná a to co na začátku mohlo vyřešit pár policajtů a několik přenosných dopravních značek, řeší odpoledne těžkooděnci a vodní děla.
Mezitím se policisté ohánějí údajným odvoláním souhlasu majitele pozemku. To odvolání se nejspíš nekonalo, ale odpoledne už je v okolí vlivem zásahu takový bordel, že není problém zasáhnout proto, aby mu bylo zabráněno. ("Máš tady pěkný smrad zajíci, zůstaneme tu, dokud to tu nevyčichne", řekl tchoř. Š+G 1968)
Druhý den začína stejně jako první. Louka je pořád obklíčená, ale CzechTek se koná. Dokáže mi tohle někdo vysvětlit? Ale nevadí. Dálnici, kterou předtím zablokovali nezodpovědní účastníci CzechTeku na 4 hodiny zablohuje teď zodpovědná policie na 6 hodin, aby měla prostor na manévry. Louka, na kterou se nikdo neměl dostat, aby nedošlo k poškození pozemků, bude ostřelována granáty se slzným plynem budou tam jezdit policejní auta ... teď mě napadá, nebudou jezdit taky po těch okolních pozemcích? No, nakonec se samozřejmě podaří účastníky z louky vyhnat. Shrňme si to.
V důsledku (podle mě) nedomyšleného uzavření přístupu na louku došlo k zablokování jedné z nejdůležitějších dopravních tepen u nás. Ani uzavření přístupu na louku nezabránilo účastníkům v přístupu na louku. Tomu se říká práce nahovno. Pročež je jedna z nejdůležitějších dopravních tepen zablokována znovu a koná se několikahodinové dobývání stanového tábora a vozové hradby křižáky. Sakra, škoda, že ten Bublan není zrzavej. Akce je úspěšná, hurá, pár lidí je těžce zraněných. Podle ministra vnitra se na CzechTek připravovala policie celé týdny.
Když to ale ze svých daní platím, zajímalo by mě pár odpovědí:
1) Jakým škodám se podařilo zabránit
2) Jak je možné při nasazení takové síly nedokázat zabránit ve vstupu (jó kdyby vstupu, VJEZDU!) na pozemky.
3) Jaké jsou škody na pozemcích, způsobené policií.
4) (a tady se dostávám k titulku článku ;-) ) Když už bylo podle všech hlavním cílem předvést okázalé manévry, proč nebyly nasazeny Gripeny, platíme si je ze svých daní, chceme je vidět v akcí !

Jo mimochodem, všimnul si někdo, že majitel pozemku, pan Constantin Plesky figuroval už v případu CzechTek 2004 ?

Zapsáno 31.07.2005, 18:36:00      ( mudd )       Komentáře (22)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/179085
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0507archiv.php#179085">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Proč nenasadila policie proti CzechTeku Gripeny?</a>

30.03.2005   

Paranoia?:  ODS od eurorealismu k eurosurrealismu?

Tedy, ne že bych se pod tenhle článek zrovna podepsal, ale upozorňuje na věc, která mě taky naštvala. Sobotkovo šlápnutí do "měkkého ano" - co to proboha je?


Ostatně začínám mít pocit, že je nejvyšší čas začít ODS kritizovat taky zprava.

Zapsáno 30.03.2005, 9:09:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/130501
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0503archiv.php#130501">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: ODS od eurorealismu k eurosurrealismu?</a>

11.03.2005   

Paranoia?:  Už zase?!

Některé události mají prostě periodický charakter. Patří mezi ně zejména jaro, léto, podzim, zima, neúroda, nadúroda a zjevování radikálních čističů politické scény. A tak i letos nás čeká vznik nějakého nového radikálního očistce politické scény složeného ze starých známých, protože prý po tom lidé volají.

No co, vydržel jsem jaro, léto,podzim, zimu, neúrodu, nadúrodu, holt budu muset přetrpět i tenhle přírodní jev.


Zapsáno 11.03.2005, 12:45:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/123611
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0503archiv.php#123611">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Už zase?!</a>

25.02.2005   

Paranoia?:  Na kauzu Mlýn mohou nakonec dojet naši špióni v Bělorusku

Jak vyplývá z tohoto článku, ministr Bublan aby nějak zdůvodnil Grossův Mlýn, proflákl agenta rozvědky. Přes toho si každý může v obchodním rejstříku dohledat krycí firmy rozvědky. Jelikož dotyčný řídil síť špiónů v Bělorusku, nechtěl bych teď být jedním z nich.

Zapsáno 25.02.2005, 12:27:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/118418
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0502archiv.php#118418">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Na kauzu Mlýn mohou nakonec dojet naši špióni v Bělorusku</a>

6.02.2005   

Paranoia?:  Sebeobranná petice

U našich politiků snesu dost a donedávna jsem byl přesvědčen, že už mě nic nerozhodí. Ale to, co předvádí v poslední době premiér, to už je vážně na kopačky. Je to sice takové kopání do hrocha, ale aspoň můžete mít pocit, že jste něčím přispěli:

Zapsáno 6.02.2005, 23:21:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/111102
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0502archiv.php#111102">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Sebeobranná petice</a>

28.01.2005   

Paranoia?:  Máte anonymní Go, Twist nebo Oskartu?

Tak už si pomalu začněte odvykat. Ach jo, napadá mě X způsobů, jak to obejít, když budu chtít (a budu za to obejití chtít zaplatit - to budou mít bezdomovci čísel) , takže pro normální lidi akorát další buzerace (a neocenitelný zdroj adres pro marketing).

Zapsáno 28.01.2005, 11:12:00      ( mudd )       Komentáře (5)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/107283
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#107283">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Máte anonymní Go, Twist nebo Oskartu?</a>

25.01.2005   

Paranoia?:  Travní naslouchač a šakalova vize

Na iHNed vyšel článek Petra Pitharta (to je ten pán, co slyšel růst trávu) a tentokrát varuje před vyvoláváním strachu z Německa. Celkem tuctový článek, ale v komentářích pod ním je dost "dobrá" vize naší budoucnosti od nicku "šakal". Který má mimochodem dost dobré komentáře i v jiných diskusích, škoda že nemá vlastní stránky, bylo by to ke čtení.


UPDATE: Pozor změna, objevilo se jako příspěvek na Neviditelném psu


Zapsáno 25.01.2005, 10:26:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/106036
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#106036">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Travní naslouchač a šakalova vize</a>

24.01.2005   

Paranoia?:  Domácí výroba piva a riziko s tím spojené

Domácí výroba piva, to by mohl být zajímavý pokus. Má to ale háček. Nejde ani tak o to, co s vámi vypití vlastního piva udělá, průšvih se skrývá v zákonu o spotřební dani. Víte, že když si zkusíte doma vařit pivo, musíte to hlásit na celní úřad?

Zapsáno 24.01.2005, 12:58:00      ( mudd )       Komentáře (5)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/105649
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#105649">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Domácí výroba piva a riziko s tím spojené</a>

19.01.2005   

Paranoia?:  Litera zákona aneb "Švarcsystém"

Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal ... Nevzpomenu si, z čeho ten citát je a jestli jsem ho nezmršil, ale na tuhle právnicko-překladatelsko-zaměstnanecko-živnostenskou debatu sedí.
Ukázka:


 


Zapsáno 19.01.2005, 13:07:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/103797
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#103797">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Litera zákona aneb "Švarcsystém"</a>

  

Paranoia?:  Realitní kancelář Gross&Grossová

Fascinující: V lukrativní oblasti nedaleko Velkých Popovic, to je kousek od Prahy, se dá koupit hektar pozemku za 400.000Kč ? Jestli se iDNES nespletla, vychází mi to na 40 Kč za metr čtvereční. A to se vyplatí!

Zapsáno 19.01.2005, 8:38:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/103703
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#103703">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Realitní kancelář Gross&Grossová</a>

6.01.2005   

Paranoia?:  Začala kampaň proti referendu o euroústavě

Po nedávném vyjádření exprezidenta Havla, že referendum je nebezpečné, teď zase předseda ED Jan Kasl.

Po podepsání ústavy, kterou schvalující ani nečetli se nechal premiér Gross ve věci referenda slyšet, že "Ukáže-li se však v debatě, že může být efektivní i jiný postup, tak to tak není, že je člověk úplně zabetonovaný ve svých pozicích" .


V novoročních Otázkách Václava Moravce se exprezident Havel do referenda už vysloveně obul. Teď na něj navázal předseda ED , podle Pehe "jediné menší pravicové strany, která v současnosti vykazuje určitou životaschopnost a dynamiku".


Jako by to šlo všechno z jednoho hnízda.

Zapsáno 6.01.2005, 13:20:00      ( mudd )       Komentáře (9)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/99188
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0501archiv.php#99188">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Začala kampaň proti referendu o euroústavě</a>

18.12.2004   

Paranoia?:  Tradice mimo zákon

Zločinní strécové přecházejí na podzim do ilegality a pálí tam ilegální slivovici. Věřím, že musí chutnat dvakrát. Tohle mě vždycky dokáže namíchnout. Zajímalo by mě, jestli neodvedená daň z podomácku pálené slivovice zaplatí aspoň půlku jednoho policajta. Pak má člověk cítit nějakou loajalitu ke státu. Takhle se toho dřív nebo později chytne nějaká mafie, která začne vybírat poplatky za ochranu před policií.


A co to bude příště? Domácí rybízák?

Zapsáno 18.12.2004, 8:54:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/93720
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0412archiv.php#93720">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Tradice mimo zákon</a>

17.12.2004   

Paranoia?:  Podpora zemědělců po česku - kartelová dohoda řetězců ?

Tohle by byla docela zábavná historka, kdyby v tom zase nebyly moje prachy. Vláda zřejmě usoudila, že cpát peníze lidem, kteří pak stejně nejdou k volbám, je blbost, takže se naopak rozhodla na úkor konzumentů polepšit producentům. Ovšem aby v tom zase až tak úplně nejela, pokusila se iniciovat kartelovou dohodu obchodních řetězců.

Zapsáno 17.12.2004, 12:26:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/93574
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0412archiv.php#93574">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Podpora zemědělců po česku - kartelová dohoda řetězců ?</a>

14.12.2004   

Paranoia?:  Co je to ŠETŘENÍ ???

Vstupem do politiky někteří lidé ztratí evidentně ztratí kontakt z realitou.

Věci, které jim musely být zcela jasné co se týče vlastního či rodinného rozpočtu se náhle zamlžují a Kalousek řeší, jak utratit peníze, které se UŠETŘILY na platech policistů. Místo aby zajásali, že se sekera nezasekla o 4 miliardy hlouběji, řeší, jak ji přece jen zaseknout na plánovanou hloubku a říkají tomu UŠETŘENÉ PENÍZE.


Fascinující je argument Tlustého (ODS): ona by to ta vláda stejně prošustrovala, tak by možná bylo lepší to prošustrovat podle návrhu lidovců. Na mě to spíš dělá dojem, že některým začíná docházet, že po volbách možná budou opravdu muset začít šetřit, tak se teď snaží co nejvíc rozházet svým potenciálním voličům (zemědělci, podpora venkova, ...) a pak se tvářit, že oni nic, oni vlastně byli v opozici.


Stejně je to zvláštní divadýlko, na jedné straně nulová tolerance a boj proti zadlužování, ale pak se najednou člověk doví, že ačkoli je ODS proti rozpočtu, dokáže si tam třeba Dostálová prosadit dotaci baseballovému klubu nebo Langer financovat golfové hřiště. Tyhle mechanismy mi fakt zůstávají záhadou.


To jsou i moje prachy, vy mizerové! Splácet je budu já a nejspíš ještě moje děti. Tak se laskavě naučte šetřit, předem děkuji.


Váš nedobrovolný ručitel


Zapsáno 14.12.2004, 21:25:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/92772
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0412archiv.php#92772">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Co je to ŠETŘENÍ ???</a>

2.12.2004   

Paranoia?:  Apropó dotace ....

z článku: "celý systém je založen na vzájemném obchodu. On sežene dotaci a jeho (nebo spřátelená) firma za to dostane zakázku, na kterou jsou tyto peníze státu určeny."

Zapsáno 2.12.2004, 7:50:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/88998
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0412archiv.php#88998">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Apropó dotace ....</a>

1.12.2004   

Paranoia?:  Dost drahé dotace

Princip dotací spočívá v tom, že se lidem seberou peníze, stanoví se pokud možno komplikovaná pravidla pro jejich čerpání a pak se část těch peněz utratí za administrativu při posuzování žádostí, část za administrativu při vyplácení, hromadu peněz sežere kontrola jejich použití a zbytek dostanou příjemci. Výsledkem je, že pak lidi nedělají, to co je nejlepší, ale to, na co jsou dotace.

Kolik asi dělá taková režie spojená s dotacemi do zemědělství můžeme odhadnout z následující informace:Vesmírné družice QuickBird a Ikonos, které mají podobné schopnosti jako špionážní satelity, začínají sledovat farmáře v Evropské unii v rámci projektu Irena. Cílem je zabránit zneužívání dotací EU.


Hlavně mít uklizeno:Od Nového roku totiž budou farmáři dostávat peníze ne podle toho, kolik vyprodukují, ale také podle toho, jak se o svá pole starají, zda je udržují upravená a v souladu s okolní přírodou.


Když tedy satelity objeví nepořádného zemědělce, "nahlásí" ho do Bruselu a tamní úředníci budou tlačit na vlády jednotlivých států, aby jim domluvili nebo je donutili se o pole starat lépe. Když to neudělají, přijdou o dotace.


Zapsáno 1.12.2004, 18:05:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/88876
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0412archiv.php#88876">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Dost drahé dotace</a>

30.11.2004   

Paranoia?:  Příběh evropské ústavy

Pokud si myslíte, že to opravdu chcete vědět, přečtěte si, jak se schvalovala evropská ústava, doplněno o odkazy na prameny. Tristní čtení.

Zapsáno 30.11.2004, 19:59:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/88497
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#88497">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Příběh evropské ústavy</a>[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...