... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

20.02.2004   

Paranoia?:  Slušní lidé v noci spí a nelezou po hypermarketech

Proč mi má zákon nařizovat, kdy a kde smím nakupovat?

Podle návrhu zákona bych měl po 22. hodině nakupovat jen v prodejnách do 100 metrů čtverečních. Zaměstnance obchodů nad 100 metrů čtverečních tak ochráníme před vykořisťováním.


Jenom by mě zajímalo, když hypermarkety propustí ty zaměstnace, co tam byli v noci, kam půjdou ti lidé dělat? Najdou si jiné, lepší zaměstnání, kde je vykořisťovat nebudou? Pokud ano, proč to doteď neudělali? A nebo skončí na pracáku?


Docela mě zaujal argument, že v noci tam jsou většinou jen brigádníci. Ti si pak už nebudou potřebovat přivydělat? A pokud si najdou jiný přivýdělek, na čí úkor?


A jakou váhu má sdělení, že v Německu nebo v Rakousku je to normální? To jako že to jde? To přece nikdo nepopírá. Šlo by to, i kdyby bylo otevřeno 8:00-15:00, nějak se člověk vždycky přizpůsobí. Ale proč?


Zapsáno 20.02.2004, 14:16:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26929
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26929">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Slušní lidé v noci spí a nelezou po hypermarketech</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)

Neserte sa mi do mojich potrieb! (Weblog kazdy.bloguje - prvý weblog na Slovensku - Mail - WWW) Vloženo 20.02.2004, 14:59:27

mudd oznámil z Česka potešujúcu správu "zákaz predaja non-stop". Odkiaľ vietor vanie je jasné. Presne odtiaľ, odkiaľ aj naše hlasy na Slovensku. Nasrat.cz!Ak si nejaká uzavretá komunita ľudí nárokuje dodržovanie jej pravidiel a k nej prikluše akási ďalšia skupinka ľudí z ODPOROV, ktorí potrebujú zrejme len vykázať činnosť (rozumej len rozdúchať vetry), prosím. Rešpektujem ich zvyky pravidla a čokoľvek. Ale nech sa mi neserú do mojich potrieb a mojich zvykov!Služby komerčných subjektov tohto typu sú tu na to, aby som nemusel pokútne zdrhať z práce len kvôli tomu, že mi pred zatvorením obchodu nepredajú ani suchý rožok. Nemám chuť plánovať nákupy potravín ako výjazdy vo vhodnú dobu, ktorú si musím naplánovať.Pokiaľ má niekto potrebu nebyť odmedzovaný zamestnaním počas noci, prosím, nech sa realizujú odbory a nech ťahá dvojsmennú prevádzku. Pokiaľ nemá chuť vôbec na robotu tohto typu, možno sa mal v mladosti vzdelávať na príslušnú úroveň (fuj, tu už som zlý, beriem tú vetu radšej späť)..V každom prípade budem veľmi rád, keď to už niekoho riadne naserie a nastane plná odluka cirkvi od štátu a odporové organizácie budú riešiť svoje zamestnanecko-pracovné problémy riešiť so zamestnávateľmi a nebudú zneužívať politicky blízke strany k dosiahnutiu akýchsi divných cieľov.Mimochodom - poprosím, aby sa ozvala aj obsluha nepretržitých prevádzok atómových elektrární, pekári, ktorí v noci pečú chlieb a ostatní. Otázka totiž je: pracovať? a odpoveď by nemala byť NEPRACOVAŤ.

My víme, kdy je pro člověka přirozené nakupovat! (Weblog Prevazne Neskodny Blog - Mail - WWW) Vloženo 20.02.2004, 17:13:20

Socani, komouši a unionisti (sic!) navrhují zákon, který zakáže větším prodejnám prodej mezi desátou večerní a šestou ranní. Asi si fakt myslí, že slušní lidé mají v noci spát a ne nakupovat.

proc (Iva - Mail - WWW) Vloženo 22.02.2004, 11:09:53

Muzete mi rict, co tak chodite obycejne v noci nakupovat? A proc by kvuli par nocnim sovam meli mit otevreno? Nekdy mi "svoboda" vyhlasovana nekterymi lidmi pripada byt ponekud zvlastni. Nejak mi pripada byt nablble, abych si sla ve dve v noci do sveho butiku nakupovat obleceni, abych potom skocila ke kadernici atd. Stejne mi pripada nablbla hyper/supermarketova kultura, kdy tam lide travi svuj volny cas jako nekde v divadle atd. Zblbli nakupovanim, reklamou, konformitou....
Biologicky nejsme sovy. Je to cele zcela umely problem.
Reci o nezamestnanosti jsou jen zvasty, nezlobte se na me. Takovych kecu od spidlounu socdemaku slysim neurekom.....
Prala bych vam manzelku zamestnanou jako pokladni z hypermarketu.... Pri soucasne urovni nezamestnanosti se ti zamestnanci jiste mohou efektivne branit (v odborech :-) ) nebo jit pracovat jinam. Kdyby v tehle oblasti byla normalni situace, chtela bych videt zastupy ochotnych lidi tam pracovat. To co si dovoluji tyto obchodni retezce v nasem kraji si na zapad od Ase nedovoli.
Kdyz by me zakaznik tahal v noci z postele, jako ze potrebuje neco duleziteho na PC, jiste bych mu byla vdecna. Zaver - budu rada, kdyz v noci bude fungovat jen to, co ma v noci fungovat.

proto (Mudd - Mail - WWW) Vloženo 23.02.2004, 09:03:32

V hypermarketu v noci nakupuju to, co bych tam nakupoval ve dne, kdybych mel cas. To znamena predevsim potraviny, nejlepe tak na mesic, abych tam zase dlouho nemusel.
Mne uz se stalo, ze mne zakaznik tahal v noci z postele, ze potrebuje neco na serveru. Holt to tehdy patrilo k me praci, tak jsem to resil a nekrmil ho kecy o tom, ze ma spat.Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...