... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

25.01.2004   

O tutom:  BLOGUJE a já

Těžko psát, jak jsem začínal s BLOGUJE, když s ním pořád začínám.

Dává mi pocit důležitosti, že každého zajímají mé začátečnické zkušenosti ;-)


Tak tedy: s BLOGUJE jsem si hrál už někdy v létě, když jsem ještě používal EasyBlog. Tehdy jsem ale neměl vážný úmysl něco měnit, jen jsem si to tak zkoušel s kamarádem. Narazili jsme ale na nějaké problémy s více autory u jednoho blogu, pak jsme to vzdali.


Znovu jsem začal problém systému řešit, když se kvůli firewallu objevily problémy s přenosem příspěvků přes FTP. Zkoušel jsem s bloq, bloxxy a bloguje, nakonec zvítězilo BLOGUJE, hlavně proto, že se se moc necítím na nějaké složitější konfigurace SQL nebo PHP, takže nejvíc odpovídá mé odborné úrovni. (viz Do nového roku s novým systémem).


Ovládání mi přijde celkem intuitivní, jediné, co jsem dodneška nepochopil, je záložka CSS. Pokoušel jsem se její pomocí původně použít externí CSS, ale nakonec jsem do vzdal a namastil to rovnou do šablony. Druhá věc, která mě trochu zaskočila, byl nekompletní popis značek a vlastností. Část z nich je vlastně popsána jen v jednotlivých příspěvcích administrátorského blogu, některé, třeba <$BlogVoteNum$> jsem objevil až teď ve Wikipedii. Totéž se týká třeba stránky s posledními komentáři (http://www.bloguje.cz/info.php?jmeno=nazevblogu), kterou jsem objevil až zkoumáním cizích stránek. A proto Wivat Wikipedie! Snažím se tam tyhle objevy doplňovat. Jelikož mám za sebou nějaké zkušenosti s BFU, snažím se objevovat sám a neotravovat administrátory nepodstatnými problémy. A je to tak dobrodružnější.


Většina lidí bloguje pro zábavu, tomu odpovídá i spousta "hračiček", o kterých se dá diskutovat, jestli jsou "smysluplné", ale podstatné je, že se s nimi člověk báječně vyblbne. Třeba TrackBack nebo posílání příspěvků přes SMS. To druhé asi nevyužiju, nějak nevím, co bych takhle posílal. Na MMS nemám telefon a nástroj pro offline psaní příspěvků nepotřebuju, Bloguje jsem si zvolil proto, že je chci psát online. Chvilku jsem si hrál s Citátorem, ale nějak jsem si na to ovládání nezvykl a když jsem ho zkoušel, byl hodně pomalý.


Normálně necítím potřebu se do takových anket zapojovat, říkám si ale, že tohle je vhodná příležitost k poděkování. Všem, zejména Arturovi, za ukrutnou hromadu práce a neustálou snahu o vylepšování a vymýšlení, ...

Zapsáno 25.01.2004, 16:48:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/23075
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#23075">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: BLOGUJE a já</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...