... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

23.01.2004   

Musíte vidět:  Interview BBC

Tahle stránka s přepisy rozhovorů BBC s našimi osobnostmi je skutečnou studnicí informací. Občas z nich čerpají i jiné sdělovací prostředky, ale není nad originál.

Otázky pokládá Václav Moravec, který teď začíná i v ČT.


Při poslechu rozhovoru se člověk nechá často oblbnout, ale když máte možnost si ten text přečíst a znovu se vrátit k původní otázce, musíte stále znovu obdivovat schopnost některých lidí mlžit, uhýbat, odpovídat na jiné otázky nebo vyplodit sled slov, za který by se nemusel stydět ani generátor náhodného textu.


Na ukázku třeba prosincový rozhovor s Vladimírem Špidlou:To znamená, že například chcete zvýšit odpočitatelné položky pro rodiny s dětmi?


Tak to ne.


Řekněte, jak chcete podporovat rodiny s dětmi konkrétně, prosím?


Především uvažujeme o vratce daně velmi výrazně v daňové oblasti. Odpočitatelné položky jsou jedna z možností, ale my jsme toho názoru, že jsou účinnější cesty jako například vratka daně a podobné přístupy.


Jak by to vypadalo, ta vratka daně, můžete vysvětlit těm, kteří tento termín nezcela chápou?


Pokud, toto řešení ještě není techniky prostě hotové, může to být jinak, ale prostě ten celkový cíl je, aby rodiny, které mají děti, nezaopatřené děti, nebo aby se usnadnil, povýšily jejich příjmy, a to tak, že výrazně. To je otázka, jakou technikou to zdoláme, protože ta technika má samozřejmě celou řadu okolností i aby to šlo technicky spravovat. Podstatné je, právě tím, že chceme to udělat výrazně v daňové oblasti, že by to směřovalo především k těm, kteří jsou, kteří pracují nebo mají nějaký pracovní příjem, avšak samozřejmě, protože to je složitá věc, tak musíme brát v úvahu i to, že někteří lidé naprosto bez svého zavinění nemají momentálně pracovní příjem, čili je to těžká věc, ale dokážeme to.


Nebo z nedávného rozhovoru s Cyrilem Svobodou:... Takže ten první dokument se spíše zabývá tím, abychom si řekli, v kterých oblastech vidíme jaké priority.


A tam si odpovídáte jak v tomto dokumentu?


Ne, ten dokument probíhá, teď probíhá připomínkové řízení, bude projednáván ve vládě, ale to chci potom mluvit za vládu, nikoliv za to, co já si myslím, ale potom, co rozhodne vláda.


Můžete alespoň naznačit, které oblasti?


No, teď jsem řekl například ten, já chci říct v každé oblasti prioritu, tak mluvil jsem o zahraniční politice, řekl jsem, mohli bychom tu říkat ještě další příklady, ale já se chci vrátit k tomu druhému dokumentu. Ten druhý dokument je podle mě politicky mnohem důležitější, než první, protože tento dokument má říct, co je obecně prioritou České republiky. Řeknu příklad. Finsko se rozhodlo, že peníze přijdou do moderních technologií a vzdělání a Finsku to mimořádně pomohlo. A my si musíme vážně říct, nikoliv dojmologii, co bude tou prioritou, protože to potom bude znamenat, že to ovlivní i náš rozpočet na příští rok, že tam půjdou třeba peníze na kofinancování víc než kamkoliv jinam.


Zatím máte dojmologii, zatím jste si to neřekli jako politická reprezentace?


Zatím to není rozhodnuto, zatím to je dojmologie, protože není rozhodnuto o tom, co bude tou první prioritou, která má pomoci České republice v jejím dynamickém růstu, ekonomickém a samozřejmě i vlivem Evropské unie.

Zapsáno 23.01.2004, 11:04:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/23016
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#23016">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Interview BBC</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)

Prioritou bude, (Vít Blaha - Mail - WWW) Vloženo 23.01.2004, 11:49:35

že si vláda odhlasuje, že bude poroučet větru dešti. Je to podobně stupidní jako myšlenka, kterou razili počátkem 90. let ti postsocialističtí ekonomové, že stát, vláda má moudře rozhodnout který ten obor nás dovede k prosperitě. Vladimíru Špidlovi a Cyrilu Svobodovi bych nesvěřil ani vedení ševcovské dílny o dvou zaměstnancích.

ach bože:o( (Lendys - Mail - WWW) Vloženo 23.01.2004, 14:23:30

to je děs běs, člověk, když je slyší, tak si mávne rukou, co je to za pitomce, ale, když totéž čte napsané černé na bílém, rve si vlasy. Nejen že mlží /to je u politiků v podstatě povinnost;)/, ale oni nějak ztrácejí hlavu a patu celkového syntaxu. Slovní zásoba veškerá žádná, ale termíny, ty nesmí chybět v jediné větě! :-D

proboha! (veruna - Mail - WWW) Vloženo 25.01.2004, 16:55:03

PROBOHA!!!!!!!!!!!!!

(Zuza - Mail - WWW) Vloženo 09.01.2006, 17:22:36

Ja byt uchvacen, ja litovat neumet cesky krasne tak!Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...