... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

21.01.2004   

Musíte vidět:  Richard P. Feynman

Jeho knížka "To snad nemyslíte vážně, pane Feynmane" mě kdysi dostala. Radost z poznání, která z ní čiší, dokáže být nakažlivá. Nejsem fyzik, ale jeho pohled na svět očima zvědavého kluka se zdaleka neomezuje jen na teoretickou fyziku. Ačkoli za ni dostal Nobelovu cenu.

R.P. Feynman


Stránka, která se mu systematicky věnuje je v angličtině ( http://www.feynmanonline.com ), ale našel jsem pár odkazů i v češtině: 


Jinak i pro fyzikální laiky lze doporučit kromě To snad nemyslíte vážně ...  i Radost z poznání O smyslu bytí nebo Snad ti nedělají starosti cizí názory .

Zapsáno 21.01.2004, 6:59:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/22638
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#22638">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Richard P. Feynman</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...