... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

16.01.2004   

Muddosloví:  Prodám dítě. Zn.: Nejvyšší nabídce

Platit rodičům za posílání dětí právě do naší školy může být jen začátkem zajímavého vývoje.

Poněkud pokřivený dotační systém, který určuje školám minimální počet žáků pro finacování, vede i k poněkud pokřivenému chování škol, které se musejí této dotační politice přizpůsobit.


Jak klesá počet dětí, bude pochopitelně cena žáka růst. Prostá úvaha nám pak říká, že čím déle se žák ve škole zdrží, tím je pro školu přínosnější. Pochopitelně není možné ho nechat schválně propadnout, to by ho rodiče dali do jiné školy. Ale takový přirozeně nevzdělatelný žák opakující několikrát každý ročník může mít pro školu doslova cenu zlata.


Takový žák se pochopitelně stane výhodným obchodním artiklem, zvláště pokud jeho rodiče budou ochotni na tuto hru přistoupit. Pokud tedy obec sežene rodinu s mnoha dětmi, které pokud možno nejeví zájem o vzdělání a jejich rodičům je to celkem jedno, můžeme se jednou dočkat i takovéto zprávy:Jak oznámila ředitelka skoly v Horní Lhotě, po dlouhém vyjednávání byla uzavřena dohoda o přestupu sedmnáctiletého I.D. z šesté třídy školy v Dolní Lhotě. Od nové posily si ředitelka slibuje posílení vyjednávací pozice vůči Ministerstvu školství a věří, že v jejím týmu vydrží minimálně dalších pět let. S přestupem jsou spokojeni i rodiče, kteří od Horní Lhoty dostanou ročně o tři a půl tisíce více. Samotná suma za přestup nebyla zveřejněna.


Zapsáno 16.01.2004, 14:35:01      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/22089
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#22089">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Prodám dítě. Zn.: Nejvyšší nabídce</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...