... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

15.01.2004   

Muddosloví:  Kdo všechno bude veřejný činitel?

Představa našich představitelů (á vida, odtud to slovo!), že opilý násilník nezmlátí záchranáře nebo psychopat nevezme na doktora mačetu, pokud jeho oběť bude veřejným činitelem, mi připadá trochu mimo.

Vláda jedná o možnosti, udělit zdravotníkům status veřejného činitele. Agresivní opilce to určitě přesvědčí a psychopati se z toho sesypou. Ta myšlenka stojí za další rozvinutí. Proč zůstávat jen u zdravotníků?


Obětí násilí se přece stává kdekdo. Pokud definujeme veřejného činitele jako někoho, na koho se vztahuje zvýšená ochrana, protože vykonává nějakou činnost důležitou pro stát, nabídne se nám celá řada možností. Co třeba učitelé a učitelky, stále častěji terorizovaní svými svěřenci. Stanou se veřejnými činiteli? Co domácí násilí? Zastaví ho udělení statutu veřejného činitele manželce při výkonu manželských povinností?


 


Bezpečnost všech zdravotníků nový návrh řeší skvěle,


bez obav se mohou dívat na každého nepřítele.


Až doktora pacienti budou kopat do hýždí,


potěší ho, že má status veřejného činitele.

Zapsáno 15.01.2004, 7:17:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/21811
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#21811">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Kdo všechno bude veřejný činitel?</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)

(Ota - Mail - WWW) Vloženo 15.01.2004, 14:31:15

V současnosti mají zdravotníci (záchranáři, pohotovost) možnost při výjezdu požádat o asistenci policie. Z manželčiny praxe vím, že se to využívá. Ona sama, jestliže má vyjet při službě na pohotovosti za někým domů, občas o tuto asistenci policistů žádá. Zvláště na maloměstě lze na základě znalosti místních poměrů (cikáni, bezdomovci, asociálové, opilci, squaty a vybydlené domy, rvačky v hospodě, atd.) jisté chování očekávat, a tak se doktoři skutečně bez policajtů v takových případech nikam neodvažují.

(Mudd - Mail - WWW) Vloženo 15.01.2004, 14:35:06

No to samoyřejmě chápu, ale pokud tu možnost mají už teď, co se změní statutem veřejného činitele?
Chápu to tak, že pak případný útočník dostane větší trest, ale to ten problém neřeší.Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...