... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

14.01.2004   

Muddosloví:  Převoz vězňů nebo záchrana rukojmích?

Záchranu rukojmích nebo šťastný návrat posádky Apolla 13 připomíná zpravodajství o převozu dvou pašeráků drog.

Medializace převozu vězňů z Thajska poněkud zastínila fakt, že se jedná o pašeráky drog. Je chvályhodné, jestliže se stát za naše peníze pokouší zajistit našim vězňům v zahraničí stejná práva, jako by měli doma, případně je dovézt domů.


Jen by možná bylo stejně vhodné, aby si naši turisté uvědomili, že jedou-li do exotické země, musí počitat s tím, že se tam k nim prostě nebudou chovat stejně jako doma a že nemají na nic takového nárok. Ať už chodí v minisukni po arabském tržišti, nebo si zahrávají v Thajsku s drogami. Postoj "stát se o mě musí postarat", který řada lidí považuje za somozřejmý, zas až tak samozřejmý není.


Vězňové dostnou k úhradě náklady na převoz ve výši asi 100 tisíc korun na osobu. Vzhledem k tomu, že roční náklady na jednoho vězně jsou u nás asi 280 tisíc korun (viz Ekonomika vězeňství), je to pakatel. Za toho s kratším trestem zaplatíme ještě přes 4,5 milionu a za toho druhého přes devět.


Přečtěte si na totéž téma: Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina

Zapsáno 14.01.2004, 10:16:18      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/21776
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#21776">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Převoz vězňů nebo záchrana rukojmích?</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...