... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

13.01.2004   

Muddosloví:  Vtipné URL, ale ...

Dnes kdejaký link začíná "www.". Proč?

Pokud mám nějakou doménu n-tého řádu, neměl by být přece problém kromě obligátního "www" použít paralelně i  něco více vystihujícího nebo vtipnějšího. Chápu, že "www" je třeba zachovat kvůli těm, kteří když shánějí okna, napíšou www.okna.cz a vidí. Totéž platí, pokud dostali mail z adresy nekdo@okna.cz. Ale pokud chci nějakou adresu uvádět na vizitkách, firemních autech nebo reklamních letácích, proč nepoužít třeba nova.okna.cz nebo plastova.okna.cz ?


Ale kvůli oknům to nepíšu. Nedávno jsem viděl pěknou adresu na jedné dodávce: wow.zatisigroup.cz. Jen si nejsem úplně jistý, jestli jsem viděl dobře, protože ta adresa neexistuje ;-)


Jó málem bych zapomněl: Na tyhle stránky se dostanete i přes link http://DESNE.CHYTREJ.MUDD.wz.cz ;-)

Zapsáno 13.01.2004, 12:37:49      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/21657
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#21657">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Vtipné URL, ale ...</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)

(Ota - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2004, 12:55:56

Škoda, že mi to nejde použít ve tvaru http://chytry.ota.bloguje.cz/ :-)))

(Richard H. - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2004, 13:12:45

Vůbec nejlepší je jen http://okna.cz

Ono to www je vlastně poddoména, jen je většinou směřovaná na stejné místo jako bez www. Tedy pokud není špatně nastavený server a nevyhazuje jedna z variant chybu.

Třeba u mně, když zadáš adresu s www, kopne tě to na stránku bez www

Howgh

(rony - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2004, 13:54:29

ano mas spravnu uvahu, vela ludi spekuluje a pritom ma vlastne nad svojou domenou 2. radu k dispozicii neskutocne mnozstvo moznosti a namiesto spekulovania nad tvarom domeny 2.radu by som spekuloval aj nad tymito moznostami ;-)

napr. presne ako hovoris: domena okna.cz
a uz mam tie varianty, ktore sa s dobrym marketingom dobre pamataju resp. posielaju klientom, ktori ziadaju info o konkretnejsich veciach a nemusim ich navigovat po telefone trebars:

weeee weeee weeee bodka okna (nie, okna bez ciarky) bodka ceee zeeet

klepnite na plastove okna tam vlavo hore. niee este viac vlavo, niee tento pocitac, trosku nizsie. ano
to je ono, ano plastove okna vam zobrazia plastove okna. vyborne, mate to uz zobrazene? ze sa vam to nezobrazilo? skuste to zarolovat kusok doprava. a uz to vidite?

co to vidite? outlook express, skuste ho minimalizo.. aha, take tlacitko s podtrzitkom v titulk... taky modry pruh ano, tam kde je outlook express.. uz vidite? no vyborne..

aha, vam sa tam zobrazili drevene okna? asi ste tym mavanim mysou klikni v menu na drevene okna, skuste najst plastove okna tam vlavo a kliknite tam... aha neviete kde to je?...

(Ota - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2004, 15:11:18

V tomto směru mě dost štvou na jinak výborném serveru www.pravednes.cz: když do prohlížeče napíšu jenom pravednes.cz, tak mi to začne nadávat...

ad Ota (Mudd - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2004, 15:17:36

Náhodou ale to by možná taky nebylo od věci, treba zezivota.ota.bloguje.cz, politika.ota.bloguje.cz nebo 01_2004.ota.bloguje.cz.
To by nas asi Artur poslal do horoucich pekel ;-)
A mne by to na WZ stejne nefungovalo ..Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...