... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

9.01.2004   

Musíte vidět:  Eurozatykač

To je zase zapeklitá věc. EU schválila rozhodnutí o Evropském zatykači, ovšem zatím to nebyla schopna prosadit ani v rámci stávající patnáctky. Sedm členů z patnácti, tedy těměř polovina, zatykač zatím nezavedlo.

Hlavním argumentem naší opozice je zásah do Listiny práv a svobod, která zakazuje nutit občana opustit území našeho státu. Jen mi není jasné, jak to vlastně je. Pokud je parlament v rámci členství v EU povinen toto nařízení aplikovat i když je proti, na co jsme pak ty lidi volili? To už nejsou zákonodárci, ale schvalovači.Ale asi tomu prostě jen nerozumím a nedokážu se přenést přes své přízemní partikulární vidění světa. Na rozdíl třeba od brilantně formulovaného stanoviska pana pana Pehe (Omezení suverenity neuškodí):


"EU umožňuje, aby mocenské vakuum ve středu kontinentu zmizelo. Slabé národní státy v tomto regionu byly vpleteny do nadnárodního přediva, které jim sice-stejně jako ostatním členům EU-ubírá část jejich suverenity, ale garantuje jim bezpečnou a stabilní existenci. (...) Ve světle historie to není vůbec špatný obchod. Ti politici, kteří dnes ve střední Evropě volají po co největší možné suverenitě národních států, si hrají s ohněm. Pro malé státy ve středu Evropy byla neomezená "suverenita" zatím vždy jen cestou do otroctví, protože nemohly soutěžit se suverenitou mocných. EU je dobrým kompromisem: zbavujeme se části suverenity, abychom mohli zůstat suverénní. "


A nebo jsou to jenom kecy?

Zapsáno 9.01.2004, 14:52:53      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/21167
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#21167">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Eurozatykač</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...