... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

7.01.2004   

Paranoia?:  Nové nebezpečí na cestě z hospody

Pokud býváte při odchodu z hospody zapomětliví, učte se už pomalu odcházet automaticky záchodovým okýnkem.

Pokud totiž začne platit vládou navrhovaný zákon o registračních pokladnách v předkládané podobě, bude každý zapomětlivec riskovat pokutu 500Kč, pokud "nepřevezme od povinného subjektu vystavený pokladní blok nebo paragon, nebo si jeho vystavení při nákupu zboží nebo služby nevyžádá", přičemž není jasné, jak má dokázat, že ji skutečně převzal, pokud ji mezitím vyhodí. Nikde není napsáno, za jak dlouho po zaplacení musíte ještě být schopni dokázat, že jste opravdu doklad převzali, takže pokud si vás úředník oblíbí, máte smůlu.


To pochopitelně neplatí jen u hospody, paragon musíte převzít či spíše být schopen dokázat jeho převzetí i při koupi rohlíku. Už dlouho mám paranoidní pocit, že všechno směřuje ke stavu, kdy na každého z nás budou něco mít. Jednoho dne nás obklíčí finanční úřady, celní úřady, živnostenské úřady, Česká obchodní inspekce, Státní zemědělská a potravinářská inspekce nebo Policie České republiky a budeme dokazovat, dokazovat a dokazovat, až uchšadla.


Zapsáno 7.01.2004, 17:03:00      ( mudd )      
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/20884
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0401archiv.php#20884">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Nové nebezpečí na cestě z hospody</a>


Komentáře

(poslední jsou až dole)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   


[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...