... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...

Joseph Heller: Hlava XXIIToto je stará verze stránek (rok 2003)


novou verzi najdete zde


středa, 29. říjen 2003   

Muddosloví: Legislativní rámec sexuálních návrhů

Tohle mi něco připomnělo: iDNES: Zákon určí, co je sexuální návrh. Kdysi mi jeden kamarád po návratu z USA popisoval, že při ubytování na koleji obdržel příručku, jak balit holky. Říkal "Základem je, že se na všechno musíš ptát. Můžu tě vzit za ruku? Můžu tě políbit? Můžu ti sundat košili? ... a tak pořád až úplně nakonec. Akorát nevím, jestli se máš ptát poprvé, nebo pokaždé". Tak jsem si představil koleje, ze kterých se večer do vrzání postelí ozývá "Můžu? Můžu? Můžu? Můžu? Můžu? Můžu? ..."

Jiří Suchý v Lexikonu pro zamilované definuje orgie jako činnost, jejíž podrobnosti nechce popisovat z obavy, aby se popis nestal návodem. Proto se opravdu těším na zákon, který pojem sexuálního návrhu přesně vymezí. Nedokážu si představit nic individuálnějšího, než je právě tohle. Od mrknutí oka po osahávání genitálií, od úsměvu po erotický dopis. Jsem zvědav, jestli se zákonodárci rozhodnou vypracovat seznam aktivit, které budou považovány za sexuální návrh, nebo naopak seznam toho, co návrhem není.

Modelový případ: Pohlazení po vlasech. Je sexuálním návrhem? Za jakých podmínek? Mezi kým? Očekával bych legislativní perlu typu "Nebolestivý déletrvající dotek holou částí těla hlavy protějšku, spojený s pohybem směrem od čela do týla mezi osobami uvedenými v odst. 6 písm. a) apokud jejich vzájemný vztah nesplňuje podmínky uvedené v odst 9 písm. b) a nejedná-li se v případě aktivního subjektu o osoby s výjimkou stanovenou zvláštím zákonem*) ve znění pozdějších předpisů".

*) 186/92Sb.

Pochopitelně v případě, že dojde ke sporu, je nutné ještě znát výklad příslušného zákona Nejvyšším soudem a jelikož i pak bude v něčem nejasno, vypracují úředníci vyhlášku, která jasně stanoví, jak dlouho má déletrvající dotek trvat, co se považuje za hlavu či jak se posuzuje bolestivost či nebolestivost doteku.

Ať se na mě páni soudci nezlobí, ale podle mě je volání po stále dokonalejších zákonech hlavně problémem jejich alibismu. Soudce je dost dobře placen na to, aby dokázal posoudit sexuální návrh, problém je, že se bojí za toto rozhodnutí převzít odpovědnost a chce mít krytá záda absolutně přesným vymezením. A jelikož nikdo nepřizná, že to vymezit nejde, bude se po každém průšvihu novelizovat a novelizovat, až uchšadla.


Když už jsme u té legislativy, neodpustím si odkázat sám na sebe a (pro mě) naprosto šílenou diskusi o tom, jestli mají doktoři vystavovat žákům neschopenky.

Zapsáno v 11:48          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...Šuplíky:


Starší věci ...


Stojí za vidění ...


Přečtěte si:


Hledej: zde všude


RSS TXT


Created by:
Created by EasyBlog

Adviced by:
jak psát webpravednes.gif(4 kb)
blogportal.gif(2 kb)


220475893

mudd[zavináč]mudd[.]wz[.]cz