... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...

Joseph Heller: Hlava XXIIToto je stará verze stránek (rok 2003)


novou verzi najdete zde


čtvrtek, 31. červenec 2003   

Muddosloví: O smyslu pro kšeft

Vždycky mě rozčílí, když mi v krámě prodavačka s vítězoslavným úsměvem "na nás si nepřijdeš" oznámí, že něco nevedou. Naposledy dneska. Jelikož prográmek, ve kterém tohle píšu, je "postcardware", šel jsem koupit nějakou pěknou pohlednici. Nedaleko v knihkupectví je mají, vybral jsem si jednu a chtěl jsem k ní známku. Prodavačka se zatvářila, jako bych po ní chtěl karton kondomů a prohlásila: "Ale my přece nevedeme známky, ty prodává pošta." Když jsem namítl, že prodávat známky k pohlednicím mi přijde celkem přirozené, dala mi lekci z logiky: "To přece neznamená, že když vedeme pohlednice, vedeme i známky." Musel jsem uznat, že neznamená. Známku jsem si koupil vedle v trafice a příště si tam koupím i tu pohlednici.

Úplně nejlepší jsou ale obchodníci, kteří svůj smysl pro kšeft rovnou inzerují velkými cedulemi s nápisy jako "Jízdenky nevedeme". To mě může trefit šlak. A nebo když v Praze v hospodě která točí Staropramen (tj. není problém zajet pro sud) DOŠLO PIVO.

Třeba jednou na výloze autosalónu najdu velkou ceduli "AUTORÁDIA NEVEDEME", na botárně "TKANIČKY NEVEDEME" a na prodejně mobilů "SIM KARTY NEVEDEME".

A až jednou český prodavač zvítězí nad obchodníkem, uvítá nás na dveřích cedule "NESER!".

Zapsáno v 12:53          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...

  

Aktuality: Tak jsem to sem nakonec dal

Víceméně pro sebe jsem si ukládal různé odkazy, myšlenky a zážitky. Původně jsem to cpal na www.blogger.com, ale pak se mi nějak znelíbil, chodila tam čeština někam za roh a to, co se mi líbilo nejvíc - automatické postování odkazů, přestalo fungovat. Mezitím se objevil pěkný český (moravskoslezský) Easyblog, tak jsem si ty záznamy syslil lokálně. Pak jsem ale vyměkl a plácl jsem se sem. Uvidíme, jestli to bude někdo číst.

Jasněže předpokládám, že až toho bude víc, budu ty záznamy tříbit, třídit a dál s nimi pracovat. Momentálně je ale prostě jenom hromadím.

Zapsáno v 09:36          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...

středa, 30. červenec 2003   

Opsáno: O hledání dokonalosti

Ve všem je nějaký systém, který je součástí našeho vesmíru. Má symetrii, eleganci a půvab - tyto vlastnosti nalézá člověk vždy v tom, co zachycuje pravý umělec. Systém můžete najít ve střídání ročních období, v tom, jak se písek vine kolem skalní římsy, ve svazcích větví Larrei mexicany nebo v uspořádání jejích listů. Snažíme se tyto systémy napodobit v našich životech a ve společnosti a hledáme rytmy, tance a formy, které poskytují uspokojení. Avšak v nalezení definitivní dokonalosti je možné vidět nebezpečí. Je zřejmé, že takový definitivní systém obsahuje svou vlastní stabilitu. V takové dokonalosti všechno směřuje ke smrti.

(Princezna Irulán: Sebraná rčení Muad'Diba; Frank Herbert: Duna)

Zapsáno v 12:46          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...

úterý, 29. červenec 2003   

Ci boha!: Antropofágie čili kanibalismus

Ota Ulč: Instruktáž o kanibalismu

Zapsáno v 09:33          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...

čtvrtek, 17. červenec 2003   

Muddosloví: Holubi jsou blbí

Měli jsme problém s holuby na balkóně, moje žena je nějakou dobu pozorovala a pak vymyslela úplně absurdní řešení, které ale fungovalo: Jde o to, že na balkóně je zábradlí. Z polovičky je drátosklo, z polovičky takové žbrdlinky asi 10 cm od sebe. Nad tím asi 1.5 m volného prostoru, dole mezi zábradlím a podlahou asi 15 cm prostor. No a řešením bylo nainstalovat lištu do toho 15 cm prostoru pod zábradlím, aby se tam holub neprocpal. Fakt to funguje, holubi jsou totiž úplně blbí.

Zapsáno v 08:06          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...

čtvrtek, 10. červenec 2003   

Pobavilo mě: Mýdlo

Toto je skutečná korespondence jednoho londýnského hotelu s jedním z hostů.Hotel se nakonec rozhodl uveřejnit dopisy v Sunday Times:

Vážená slečno pokojská,

prosím nenechávejte v mé koupelně žádná hotelová mýdla. Přivezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Odneste prosím těch šest nepoužitých mýdel z poličky pod lékárničkou a také ta tři mýdla ze sprchového koutu.
Překážejí mi.
Děkuji,
S. Berman

Zobrazit pěkně vcelku ...

Zapsáno v 14:48          ( mudd )         [Trvalý odkaz]           Vaše názory ...Šuplíky:


Starší věci ...


Stojí za vidění ...


Přečtěte si:


Hledej: zde všude


RSS TXT


Created by:
Created by EasyBlog

Adviced by:
jak psát webpravednes.gif(4 kb)
blogportal.gif(2 kb)


220475893

mudd[zavináč]mudd[.]wz[.]cz