... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

31.07.2005   

Paranoia?:  Proč nenasadila policie proti CzechTeku Gripeny?

Vždycky mě bavily akční filmy, ve kterých dokáže hrdina zachránit někomu život nebo potrestat padoucha za cenu vypálení půlky města, likvidace mrakodrapu plného lidí nebo aspoň efektního usmrcení spousty účastníků silničního provozu. Pokud ale postupuje stejným způsobem policie placená z mých daní, tak mě to spíš sere.


Nehodlám polemizovat o legálnosti či nelegálnosti CzechTeku. Nemám dost informací, neviděl jsem smlouvy, katastrální mapy a jánevímco ještě. Nic mi tahle hudba ani tihle lidi neříkají. Nicméně si asi dokážu představit, jaký charakter škod může taková akce napáchat.
Způsob, jakým policie celo uvěc začala řešit mi ale připomíná spíše scénář výše zmíněného typu filmů. Jak se dovídáme z online reportáže na iDNES:
V pátek kolem 8:00 ráno policie obklíčila louku, aby zabránila účastníkům se tam sjet a sjet se. To je jistě milé opatření, ovšem nikoho už nenapadlo, co se asi stane, když se stovky účastníků zastaví. Ano, je to tak: ZŮSTANOU STÁT. A zůstali stát kde byli, čili na dálnici D5. A tak je dálnice až do oběda ucpaná a to co na začátku mohlo vyřešit pár policajtů a několik přenosných dopravních značek, řeší odpoledne těžkooděnci a vodní děla.
Mezitím se policisté ohánějí údajným odvoláním souhlasu majitele pozemku. To odvolání se nejspíš nekonalo, ale odpoledne už je v okolí vlivem zásahu takový bordel, že není problém zasáhnout proto, aby mu bylo zabráněno. ("Máš tady pěkný smrad zajíci, zůstaneme tu, dokud to tu nevyčichne", řekl tchoř. Š+G 1968)
Druhý den začína stejně jako první. Louka je pořád obklíčená, ale CzechTek se koná. Dokáže mi tohle někdo vysvětlit? Ale nevadí. Dálnici, kterou předtím zablokovali nezodpovědní účastníci CzechTeku na 4 hodiny zablohuje teď zodpovědná policie na 6 hodin, aby měla prostor na manévry. Louka, na kterou se nikdo neměl dostat, aby nedošlo k poškození pozemků, bude ostřelována granáty se slzným plynem budou tam jezdit policejní auta ... teď mě napadá, nebudou jezdit taky po těch okolních pozemcích? No, nakonec se samozřejmě podaří účastníky z louky vyhnat. Shrňme si to.
V důsledku (podle mě) nedomyšleného uzavření přístupu na louku došlo k zablokování jedné z nejdůležitějších dopravních tepen u nás. Ani uzavření přístupu na louku nezabránilo účastníkům v přístupu na louku. Tomu se říká práce nahovno. Pročež je jedna z nejdůležitějších dopravních tepen zablokována znovu a koná se několikahodinové dobývání stanového tábora a vozové hradby křižáky. Sakra, škoda, že ten Bublan není zrzavej. Akce je úspěšná, hurá, pár lidí je těžce zraněných. Podle ministra vnitra se na CzechTek připravovala policie celé týdny.
Když to ale ze svých daní platím, zajímalo by mě pár odpovědí:
1) Jakým škodám se podařilo zabránit
2) Jak je možné při nasazení takové síly nedokázat zabránit ve vstupu (jó kdyby vstupu, VJEZDU!) na pozemky.
3) Jaké jsou škody na pozemcích, způsobené policií.
4) (a tady se dostávám k titulku článku ;-) ) Když už bylo podle všech hlavním cílem předvést okázalé manévry, proč nebyly nasazeny Gripeny, platíme si je ze svých daní, chceme je vidět v akcí !

Jo mimochodem, všimnul si někdo, že majitel pozemku, pan Constantin Plesky figuroval už v případu CzechTek 2004 ?

Zapsáno 31.07.2005, 18:36:00      ( mudd )       Komentáře (22)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/179085
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0507archiv.php#179085">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Proč nenasadila policie proti CzechTeku Gripeny?</a>[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...