... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

30.11.2004   

Paranoia?:  Příběh evropské ústavy

Pokud si myslíte, že to opravdu chcete vědět, přečtěte si, jak se schvalovala evropská ústava, doplněno o odkazy na prameny. Tristní čtení.

Zapsáno 30.11.2004, 19:59:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/88497
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#88497">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Příběh evropské ústavy</a>

  

Musíte vidět:  Velmi pochmurná vize

Tenhle článek ekonoma Pavla Kohouta fakt musíte vidět: "Řečeno stručně a česky: důchodový věk bude třeba zvyšovat neustále. Nejprve na 65 let, pak (zhruba začátkem 30. let) na 67, let a tak dále. Ukončení tohoto posunu by poměrně záhy vedlo ke krizi systému. Ještě jinak řečeno: průběžný penzijní systém může existovat ještě několik desetiletí. Pak postupně upadne do bezvýznamnosti v důsledku posunu důchodového věku. Průběžný penzijní systém byl obrovským politickoekonomickým experimentem. Generace dnešních dětí bude svědkem jeho neúspěchu. Možná však půjde jen o návrat do 80. let 19. století, kdy byl důchodový věk v Bismarckově Německu stanoven na 70 let - při průměrném věku dožití nižším než 50 let. Pokud bude v roce 2050 stanoven oficiální penzijní věk například na 90 let při průměrném věku dožití kolem 80 let, pak bude průběžný systém dlouhodobě udržitelný."

Zapsáno 30.11.2004, 14:56:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/88478
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#88478">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Velmi pochmurná vize</a>

27.11.2004   

Musíte vidět:  Rozdělí se Ukrajina zase na levobřežní a pravobřežní?

Ze zpravodajských relací tu a tam prosáknou náznaky, že Ukrajina je rozdělená na východ a západ. Jako by to ale bylo nějaké tabu či co. Přitom to rozdělení Dněprem a odlišná historická zkušenost levého a pravého břehu určitě má dodnes na ukrajinské dění vliv. Skončí to tím, že se východ připlácne k Rusku a západ k EU?
Pár odkazů k historii najdete tady:


 

Zapsáno 27.11.2004, 19:29:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/87618
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#87618">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Rozdělí se Ukrajina zase na levobřežní a pravobřežní?</a>

26.11.2004   

Ci boha!:  Jeden zapšklý komentář k současnému umění

Některé umělecké formy sebevyjádření opravdu svádějí k myšlence, že platí Warholovo "Umění je to, co vám projde". A dneska projde všecko, a komu se to nelíbí ... ále co se budu rozčilovat. Člověk, který se vysere v galerii je podle mě prostě prase.

Rafani tvrdí, že dělají politicky angažovanou uměleckou tvorbu, která reaguje na problémy společnosti. Podle svých slov chtějí otvírat tabuizované nebo neřešené problémy a vyvolat očistnou diskusi, která povede ke šťastnější společnosti.


Zapsáno 26.11.2004, 16:21:00      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/87356
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#87356">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jeden zapšklý komentář k současnému umění</a>

23.11.2004   

Muddosloví:  Móda 80. let

Módou jsem byl, jsem a asi i budu zcela nepoznamenán. Nedávno jsem ale musel řešit problém ...

Potřeboval bych zjistit, jaké byly typické prvky ženského oblečení v 80. letech. Neporadíte někdo? Mě napadlo akorát tričko se Sandokanem ... :-(


Předem díky všem pamětníkům.

Zapsáno 23.11.2004, 21:41:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/86521
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#86521">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Móda 80. let</a>

22.11.2004   

Muddosloví:  Co udělá ze čtenáře Mein Kampfu nacistu? (1. část)

Binární Ládín se už podruhé na svých stránkách zabývá otázkou, jak je to vlastně s postihem lidí, obviňovaných z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Je samotné vydávání knih s touto tematikou škodlivé? Chtěl bych se na to podívat z trochu jiného úhlu.

Oba Binární Ládinovy příspěvky si můžete přečíst tady a tady.


Hledání nějaké míry, za kterou končí svoboda slova a začíná její zneužití je ošemetná záležitost. Řada z nás si například na sobě ověřila, že četba Komunistického manifestu sama o sobě z člověka komunistu neudělá a výše zmiňovaný článek v zásadě totéž tvrdí o Mein Kampfu a nacismu. Mě z přemýšlení nad tímto tématem vyvstaly dvě otázky:  1. Jaký je ten spouštěcí mechanismus, který udělá ze čtenáře Mein Kampfu nacistu?
  2. Je tento mechanismus možné potlačit? Jinými slovy, je to jiný mechanismus, než ten, který udělá například ze čtenáře knih Jamese Herriota milovníka zvířat?

Zkusme si probrat několik možných hypotéz či pohledů na věc. Mají řadu průniků, liší se spíš tím, na co ten keeý bod klade důraz.


Hypotéza první: Mistr pera


Tato hypotéza předpokláná, že neovlivněný vnímavý člověk se setká s dílem natolik strhujícím, že se s dotyčným podnětem identifikuje. Tak se například řada z nás na chvíli stala indiány, čtyřmi z tanku a psem nebo třeba opičkou Judy. Vyjdeme-li z této hypotézy, je tím spouštěcím mechanismem opravdu informační zdroj a mělo by být možné příslušné chování potlačit pouhým zamezením toku informací. Nejsem si ale jistý, jestli nás v tomto případě nepředběhla matička příroda vývojem lidské psychiky. Až na pár ojedinělých případů si alespoň nejsem vědom, že bych se s podobným ovlivněním setkal u dospělého jedince. Dalším problémem je i samo zaškrcení informačního toku. Kdo si byl v dětství členem Rychlých šípů, ačkoli oficiálně nic takového neexistovalo, asi tuší, o čem mluvím.


Hypotéza druhá: Osvícení, čili "Ahá!"


Tato hypotéza předpokládá, že člověk řeší nějaký problém, dejme tomu s hlučným sousedem, a dostane se k nějaké tiskovině, která nabízí jednoduché, snadné řešení. Třeba že by jeho sousedi měli jít do plynu. A náš čtenář zajásá a řekne si "Ahá!". A cesta je nalajnovaná, budoucnost je krásná, my ten komunismus vybudujeme. Tenhle mechanismus je úspěšný v případě, že se podaří zabránit čtenářovu kritickému myšlení. Buďto zamezením přístupu a diskusi o jiných možnostech (jak asi vidí svět Severní Korejci?) nebo "oslazením" nabídnutého řešení: nemáš peníze, protože nás okrádají Židi a ne proto, žes je prochlastal. Nejlepší je ovšem kombinace obojího: nemáš peníze, protože tě okrádají kapitalisti a když se s nimi budeš bavit, jsi jejich agent a zatočíme s tebou. Léčba se nabízí sama: je třeba řešit problém toho člověka. Odstranit chudobu, nerovnoprávnost a další zlořády. Jenže to je špatně. Ne, že bych chtěl nechat lidi umírat hlady, ale tím problémem je kritické myšlení. Přelévání těch samých lidí mezi anarchisty, komunisty, ekoteroristy a janevýmjakýmiještěisty nesouvisí s tím, že by se měnily jejich problémy, ale s tím, že jsou příznivci jednoduchých řešení. Léčba je tedy dvojí: možnost přístupu k informacím (což je mimochodem přesný opak léčby prvního bodu) a rozvíjení schopnosti práce s informacemi, kritického myšlení.


Hypotéza třetí: Paví ocas


Tahle hypotéza v zásadě vychází z předchozích dvou bodů ale liší se motivací. Spočívá v tom, že na nejrůznější vyčtená moudra se výborně balí baby. Třeba taková Anna Proletářka. Pokud tento mechanismus funguje u jednoho samce, je ostatními samci napodobován. Vznikne tak skupina s vlastní hierarchií, kde už sexuálním lákadlem není jen intelektuální úroveň samce ale i postavení ve skupině či dokonce jen jeho příslušnost ke skupině (bez ohledu na vlastní intelektuální hodnoty). Obávám se, že tento mechanismus je podmíněn biologicky a moc se s ním dělat nedá. Jediným řešením je snad jedině strašení malých děvčátek Hitlerem, ale moc šancí tomu nedávám. Zajímavým výchovným experimentem, který jsem zaznamenal u jedněch známých, je označení menstruace výrazem "přijeli komunisti". Jsem zvědav, jak to jejich patnáctiletou dceru do budoucna politicky ovlivní.


(to be continued — snad zejtra...)

Zapsáno 22.11.2004, 19:16:00      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/86196
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#86196">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Co udělá ze čtenáře Mein Kampfu nacistu? (1. část)</a>

20.11.2004   

Ci boha!:  Zázrak se sendvičem ??? :-)

Chápu, že věřící člověk může vidět Boha nebo boha ledaskde, a třeba o Turínském plátně se vedou dlouhé spory. Ale na sendviči se sýrem?

Zapsáno 20.11.2004, 8:20:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/85227
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#85227">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Zázrak se sendvičem ??? :-)</a>

19.11.2004   

Musíte vidět:  Grebeníček podruhé

Když to nevidíte v televizi, není to ono, ale stejně. Nedoporučuji po obědě.

Jak jsem se tuhle rozčílil nad Grebeníčkovým projevem, tak si ho teď můžete přečíst v plném znění:


Zapsáno 19.11.2004, 14:41:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/85062
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#85062">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Grebeníček podruhé</a>

18.11.2004   

Muddosloví:  Bakteriologický útok v kanceláři předsedy vlády

Pokud jste se někdy zamýšleli nad možností bakteriologického útoku v našich končinách, tak vězte, že už tu byl. 18. září 1941 za pomoci českých lékařů.

Lékaři z tehdejšího Bakteriologického ústavu se zabývali možností takového útoku už od roku 1939. Experiment s vozhřivkou nevyšel, tak se experimentovalo s tyfem, tuberkulózou a botulotoxinem. Pokusnými králíky se stali nejdříve méně významní exponenti okupační moci. Kolínský oberlandrat (vrchní zemský rada) tak pravidelně dostával mléko infikované tuberkulózou a jeden z velitelů gestapa (Rotter) zase čerstvé ovoce obohacené tyfovými bacily. Ovšem zatímco u oberlandrátů onemocněla celá rodina, gestapák byl asi imunní či co.


Vlastní útok byl proveden 18. září 1941 proti proněmecky píšícím novinářům. Přišli si k předsedovi protektorátní vlády, generálu Eliášovi, stěžovat, že vláda nic neudělala s bojkotem tisku, který byl tehdy organizován z Londýna. Smrtící zbraní byly chlebíčky s pomazánkou a sardinkami. Ty přinesl generál Eliáš pravidelnou návštěvu ke svému urologovi, sardinky dostaly injekce tuberkulózy a tyfu a jedna byla navíc vylepšena botulotoxinem. Pak je ministerský předseda odnesl a sám je instaloval na připravené talířky pro jednotlivé novináře. Bohužel se neví, komu dal ten s botulotoxinem.


Akce byla úspěšná. Novináři onemocněli a nejaktivnější z nich, šéfredaktor Českého Slova Karel Lažnovský 10. října zemřel. Dostalo se mu státního pohřbu, byl vyzdvihován jako mučedník a nejvýznamější český novinář. Bylo po něm pojmenováno nábřeží (dnes Rašínovo) a novinářská cena.


Jelikož se vzorky analyzovaly v tomtéž Bakteriologickém ústavu, je asi pochopitelné, že se v nich oficiálně nic nenašlo. Na seznamu obvinění, kterých se později generálu Eliášovi dostalo, tedy chlebíčkový případ nefiguruje. A ostatní aktéři? Údajně se po válce dočkali z některých stran spíše odsuzujícího stanoviska za porušení lékařské etiky a tak se raději moc nechlubili...


Zdroj: J. Čechura a kol.: Historie českých spiknutí. Vydalo nakladatelství AKROPOLIS v roce 2000.
 

Zapsáno 18.11.2004, 20:02:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/84840
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#84840">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Bakteriologický útok v kanceláři předsedy vlády</a>

17.11.2004   

Paranoia?:  Jako hypnotizován kobrou ...

... jsem si připadal před chvílí. Zapnul jsem si na ČT1 přímý přenos slavnostního shromáždění k 17. listopadu v poslanecké sněmovně. A zrovna tam mluvil Grebeníček.

A mluvil a mluvil a já ho s otevřenou pusou sledoval a říkal jsem si: "To není možný, dneska snad ne ...". A ono jo.  A tak jsem se dověděl, jak se máme špatně a stáváme se baštou amerického imperialismu a kdovíco ještě. Fakt se mi zvedá žaludek, když představitel strany, která tvrdě potírala svobodu slova, dokáže takovým způsobem parazitovat na tom, že si může říkat, co chce. Fujtajbl!


Po tom Zifčákově rozhovoru další oslavná pecka. Fakt si přestávám být jistý, kdo vlastně před těmi patnácti lety vyhrál.


UPDATE: celý text projevu  je tady

Zapsáno 17.11.2004, 15:39:00      ( mudd )       Komentáře (4)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/84417
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#84417">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jako hypnotizován kobrou ...</a>

16.11.2004   

Muddosloví:  Vítězství ODS nastolilo otázku: koho volit?

Po druhém kole senátních voleb už je asi jasné že voliči ČSSD nepreferují. Znamená to ale, že má ODS zajištěnou pozici v dalších volbách? Zdá se mi, že si je v tomto ohledu možná až moc jistá. Já už to mám prostě v povaze, že jak jde něco moc dobře, začnu vyhlížet, odkud přijde průšvih.

Popravdě řečeno, nedočkavost, s jakou ODS po volbách vyrazila zajistit vykolíkované claimy mi trochu vzala dech. Nemluvím o tom, že zvolení kandidáti vítězné strany mají nárok na určité pozice v senátu či krajích, to je rutinní proces. Přece jen by ale snad bylo vhodné zachovat dekorum a netlačit dva dny po volbách na změnu volebního systému či předčasné volby. (Já vím, že "oni taky", ale ODS by snad měla představovat alternativu?). Jakkoli chápu, že se předseda Topolánek má důvod citit takhle, neškodila by státnická rozvaha. Ostatně se domnívám, že právě poměrně uměřená kampaň v kontrastu s nejrůznějšími odkazy na modré straky či modré tunely přivedla k urnám aspoň část těch, kterým je jinak politika odporná.


Z pohledu pravicového voliče, který ví o dění v ODS jen to, co její členové publikují na internetu nebo co o ní napíší média, je poněkud znepokojující, že se pro ni dosud zdá být živým problémem Sarajevský atentát a další odkazy exprezidenta Havla. Žhavým problémem pro mě jako voliče už také není, že to ČSSD dělá blbě, tuhle otázku považuji za vyřešenou. Otázka, která mě trápí zní spíš: Co dál?


A odpovědi na ní jsou zatím spíš vágní. Řešením totiž není automaticky volba ODS, řešením, aspoň pro mě, je pravicová politika dělaná seriózně, ale i politický styl, který dokáže získat když ne podporu tak alespoň respekt ne v parlamentu, ale u lidí. A tady mi u ODS zatím nějaký pohled dopředu schází. Možná se dá namítnout, že existuje Modrá šance, ale média ji bojkotují. Ale v době internetu? Zkuste se podívat na stránky stínových ministrů. Co se tam člověk doví? Je stínová vláda připravena převzít skutečnou vládu?


Očekával bych politickou sílu, která dokáže dát výrazně najevo, že se liší od rychlokvašek, které se objeví krátce před volbami a taky se budou usmívat z plakátů, taky budou tvrdit, že jim jde o občany, podporu malého a středního podnikání prosperitu a vzdělanost.


Očekával bych politickou sílu, která dokáže udělat čáru za minulostí a dokáže se znovu s nadhledem podívat (a prodat to) třeba na vztah k životnímu prostředí (jestli tohle není konzervativní hodnota, tak co už?) a dokáže získat image strany, která společnost integruje a ne rozděluje.


Očekával bych politickou sílu, která místo mocenských abstinenčních příznaků dá najevo, že se za ty roky v opozici měla dost času se zkonsolidovat a připravit na zodpovědnou vládu. Myslím, že úspěch v krajích i senátorů z regionů, by měl být impulsem k posílení vlivu těchto lidí. Politika se dělá i jinde, než v parlamentu.


Snad se aspoň něco do těch voleb stihne.


PS: A za to takové straně jako volič dám právo být terčem nadávání. My, co do toho nejdeme, si můžeme dovolit klást maximalistické požadavky ;-)

Zapsáno 16.11.2004, 11:27:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/84009
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#84009">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Vítězství ODS nastolilo otázku: koho volit?</a>

14.11.2004   

Ci boha!:  ODS roznesla konkurenci na kopitech

Chtel jsem napsat něco o volbách, ale udělám to až později. Zatím nevím, jestli bych dokázal konkurovat tomuhle zásadnímu stanovisku našeho předního listu.

originál zde


”

Zapsáno 14.11.2004, 18:50:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/83435
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#83435">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: ODS roznesla konkurenci na kopitech</a>

12.11.2004   

Musíte vidět:  17. listopad - revoluce bez revolucionářů

Rozhovor s historikem (a disidentem, chartistou) Milanem Otáhalem o minoritní roli disidentů před patnácti lety. Trochu jiný pohled ...

Zapsáno 12.11.2004, 14:08:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/82859
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#82859">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: 17. listopad - revoluce bez revolucionářů</a>

8.11.2004   

Paranoia?:  Referendum o euroústavě taky nemusí být

Gross: "Ne že bych měnil svůj názor na tuto věc. Chceme všechny kroky podřídit tomu, aby k ratifikaci došlo, a to za skutečného souhlasu občanů. Stále si myslím, že tento postup je nejvhodnější. Ukáže-li se však v debatě, že může být efektivní i jiný postup, tak to tak není, že je člověk úplně zabetonovaný ve svých pozicích,"

Za naprostého nezájmu médií podepsal tento týden premiér návrh euroústavy. Z hromadných sdělovacích prostředků jsme se dověděli, že se jedná stejně jen o formalitu, protože rozhodující je ratifikace. Teď, když je po podpisu, se ukazuje, že s tou ratifikací to až tak horké nebude.


Gross by byl referendum ochoten nahradit i nějakým jiným, efektivnějším, mechanismem. Měl bych pro něj jeden návrh, vzpomněl jsem si, jak jsme kdysi odsouhlasovali rozmístění sovětských raket na našem území. To se dělá tak, že se nejdřív podepíše smlouva a ta se pak nechá odsouhlasit na manifestačním shromáždění. Aby se předešlo námitce, že se nejednalo o žádné všelidové hlasování, je shromáždění vysíláno v přímém přenosu celostátní televize. Aby to nebylo zas až tak vážné, zazpívají osvědčení umělci dodaní agenturou GoJa. Joj to bude sláva!


Zapsáno 8.11.2004, 8:12:00      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/81318
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#81318">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Referendum o euroústavě taky nemusí být</a>

7.11.2004   

Muddosloví:  Proč vlastně ta ODS vyhrála volby?

Potěšující výsledek, nicméně porovnání s minulými krajskými volbami dává do jisté míry zapravdu Grossovi. Zdá se, že řada levicových voličů opravdu volila nohama, nebo ještě lépe řečeno, zadkem.

Když se podíváme na výsledky těch podstatných politických uskupení, zjistíme, že ODS zřejmě nejvíc vydělala na návratu voličů bývalé čtyřkoalice, a to ještě ne všech.  Měla by si položit otázku, zda dokázala přitáhnout tyto voliče natrvalo, nebo je k ní přivála hrůza z Grosse, tak jako je kdysi odvála hrůza z Klause.


Naproti tomu na levici ubyly hlasy oběma větším stranám. Část se dá možná připsat přirozenému vymírání, ale spíš bych tipoval, že se opakovala situace z roku 1996, kdy mobilizační kampaň proti straně, která momentálně není u moci, nezaujala. Tím pochopitelně nechci snižovat zásluhy přítele Škromacha či přítelkyně Emmerové.


Co tedy tyto volby přinesly za zprávy?No, uvidíme jak to dopadne příští víkendzdroj: www.volby.cz hlasy (tisíce) procenta z těchto 4 stran
2000 2004 rozdíl 2000 2004 rozdíl
ODS 559 770 211 29% 44% 15%
4K 537 252 -285 28% 15% -13%
—-"pravice"—- 1096 1022 -74 57% 59% 2%
ČSSD 344 297 -47 18% 17% -1%
KSČ 497 417 -80 26% 24% -2%
—-"levice"—- 841 714 -127 43% 41% -2%
C E L K E M 1937 1736 -201 100% 100% 0%

Zapsáno 7.11.2004, 11:57:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/81201
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#81201">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Proč vlastně ta ODS vyhrála volby?</a>

6.11.2004   

Opsáno:  Tajemství Neznámých nadřazených

V posledních dnech si vychutnávám Foucaultovo kyvadlo od Umberta Eca. Jedna z myšlenek, která se táhne celo knihou je asi nejlépe vystižena tímhle ironickým úryvkem:


K smíchu bylo rovněž tvrzení, že žádní Neznámí nadřazení neexistují, čehož důkazem je prý to, že je neznáme. Namítli mu, že kdybychom je znali, tak už by prostě nebyli neznámí. Nepřipadá vám však způsob jeho uvažování naprosto zcestný? Divná věc, jak hluboce věřící člověk dokáže být zcela nepřístupný tajemství

Zapsáno 6.11.2004, 21:28:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/80224
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#80224">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Tajemství Neznámých nadřazených</a>

5.11.2004   

Ci boha!:  Systém Agáta je tak tajný, že se o něm vůbec nic nedovíte

Ale napsat celý článek o tomto systému, aniž by tam o něm padlo jediné slovo, to se iHNedu fakt povedlo.

Zapsáno 5.11.2004, 14:08:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/80698
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#80698">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Systém Agáta je tak tajný, že se o něm vůbec nic nedovíte</a>

4.11.2004   

Ci boha!:  Ethan Frome

Je možné, že by si tolik lidí nevšimlo, že ho tam mají?

Virus W97M/Ethan je makrovirus pro MS Word 97. Napadeným souborům vloží do hlavičky název "Ethan Frome". Docela mě ale překvapilo, kolik lidí pak tenhle zmršený soubor uloží jako HTML a publikuje na internetu.

Zapsáno 4.11.2004, 17:34:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/80459
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#80459">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Ethan Frome</a>

  

Pobavilo mě:  Tak tenhle fór mi došel až po druhém přečtení

Nejvíc mě pobavilo to červené zelí :-)) Nenašel by se někdo, kdo by to dokázal převést do příslušné grafiky?

Zapsáno 4.11.2004, 10:55:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/80344
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#80344">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Tak tenhle fór mi došel až po druhém přečtení</a>

  

Ci boha!:  Každý desátý Čech a každá třetí Češka nikdy nebyli v hospodě

Přesněji řečeno "Hospodu někdy navštívilo 89 % českých mužů a 66 % žen." Fascinující! Dá se průzkumům CVVM věřit?

Zapsáno 4.11.2004, 7:38:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/80218
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#80218">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Každý desátý Čech a každá třetí Češka nikdy nebyli v hospodě</a>

2.11.2004   

Paranoia?:  Zemědělci postiženi katastrofální úrodou!

Stát je v průšvihu: zemědělcům se urodilo obilí. To je problém. Předtím se neurodilo, to byl taky problém. Nechápu, nevěřím, ...
Vytrženo z kontextu, vlastně z článku: Řešení však podle něj (tajemníka Agrární komory) není na zemědělcích. "Stát musí zajistit nejen výkup všeho, co nabídneme, ale třeba i jinak finančně podpořit vývoz další části obilí," dodává. Je vidět, že zemědělci chápou, co je to dojná kráva, dodávám zase já.

Zapsáno 2.11.2004, 23:14:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/79902
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#79902">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Zemědělci postiženi katastrofální úrodou!</a>

  

Paranoia?:  Kdo je č.... a kdo dobytek ?

To se dneska řešilo v Poslanecké sněmovně. To už je fakt VI. cenová skupina. Nabízí se otázka, zda by poslanci neměli mluvit radši až po 22. hodině.

Zapsáno 2.11.2004, 17:02:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/79820
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0411archiv.php#79820">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Kdo je č.... a kdo dobytek ?</a>[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...