... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...

Jmenoval se Mudd. Nikdo se nemohl upamatovat, kdo to vlastně byl a jak vypadal, nejméně ze všech kapitáni Pilchard a Wren ...
(Joseph Heller: Hlava XXII)

blognet   :   


Jestli máte pocit, že se tu články objevují v poslední době jen zřídka, máte v pravdu. Pokud máme ale podobné zájmy, mohou jako náhražka sloužit alespoň moje téměř nekomentované odkazy na del.icio.us (měly by být vidět i ve sloupci vpravo)

27.02.2004   

Musíte vidět:  Cyril Svoboda se svým názorem nesouhlasí ...

... ale nakonec ho bude respektovat. Snad jsem to pochopil správně.

Z rozhovoru BBC s Cyrilem Svobodou:6. října 2003 jste řekl Hospodářským novinám, že byste za nejvhodnějšího kandidáta na pozici evropského komisaře považoval Pavla Teličku (...) Bylo pro vás, pane vicepremiére, obtížné nezvednout ruku na vládě pro nominaci Pavla Teličky?


Celý výběr z těch kandidátů na komisaře je poznamenán od samého začátku tím, že to byla jakási soutěž vnitropolitická, což poznamenalo ten výsledek až k těm koncům, které máme na české politické scéně, ale vláda již rozhodla a já teď jenom říkám, že toto rozhodnutí budeme respektovat a podporovat.


Promiňte, otázka zněla, bylo pro vás obtížné nezvednout ruku pro nominaci Pavla Teličky na vládě?


Já jsem se zdržel hlasování, protože si myslím, že část argumentace, která byla vznesena celkovému tomu průběhu, byla k tomu, že jsem se zachoval, jak jsem se zachoval, ale dopředu jsem řekl, že budu plně respektovat rozhodnutí vlády.


Co vám bránilo v tom, abyste zvedl ruku pro Pavla Teličku na vládě?


Byly to okolnosti a průběh, jak to probíhalo v tom koaličním jednání, a to je všechno, co k tomu asi teď jsem ochoten říci.


Mimochodem, víte, že Ivan Pilip  je žhavým kandidátem na viceprezidenta Evropské investiční banky?

Zapsáno 27.02.2004, 16:24:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/28001
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#28001">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Cyril Svoboda se svým názorem nesouhlasí ...</a>

  

Musíte vidět:  Paralelní dovozy - co to je?

"Paralelní dovozy neodrážejí obvyklou vazbu mezi nabídkou a poptávkou, což může způsobovat sezónní výpadky u některých životně důležitých léků, upozorňuje výkonný ředitel Mezinárodní asociace farmaceutických společností Pavol Mazan. "

iHNed ve svém článku Do oběhu mohou přijít léky pochybné kvality (z něhož je i úvodní citát) vychází z myšlenky, že čtenář ví, co jsou paralelní dovozy.


Vysvětleme si to na fiktivním příkladě: Firma Alfa vyrábí lék A například v Německu a firma Beta ve Španělsku. Dokonce může jít i o dvě pobočky stejné firmy nebo jednu firmu a dvě krabičky. Jedná se o lék, na který už vypršela patentová práva. Alfa-A se prodává v Německu za 2 EUR, Beta-A se prodává ve Španělsku za 1EUR. Beta-A má samozřejmě španělské nápisy na krabičce a příbalový leták ve španělštině, nelze ho tedy v Německu prodávat pacientům.


Tady ale přichází pan Schwarz. Zaregistruje si u německého lékového úřadu dotyčný lék pod značkou Schwarz-A, včetně vlastní krabičky a příbalového letáku. V malé dílničce pak přebaluje lék Beta-A nakoupený ve Španělsku do vlastních krabiček Schwarz-A a s vlastním příbalovým letákem v němčině. Prodává ho za 1,7 EUR. Pacienti, případně zdravotní pojišťovny, se radují, výrobci zuří.


Tak a teď se sami rozhodněte, jestli jsou paralelní dovozy přínosem, nebo ne.


PS: Pokud se článek omezí na rozhovor s člověkem, zastupujícím jednu stranu, říká se tomu PR, že?

Zapsáno 27.02.2004, 13:10:39      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27974
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27974">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Paralelní dovozy - co to je?</a>

  

Musíte vidět:  Moc izoluje. Absolutní moc izoluje absolutně

V obecném vědomí je sice více známa skutečnost, že moc korumpuje, jenže i každá učebnice psychologie anebo sociologie potvrzuje skutečnost, že mocní nebývají jen zkorumpovaní, ale i osamělí a izolovaní.

Zapsáno 27.02.2004, 10:02:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27943
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27943">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Moc izoluje. Absolutní moc izoluje absolutně</a>

26.02.2004   

Pobavilo mě:  Co v tom salámu vlastně je?

Svačinová duševní rozcvička.


Celý příspěvek

Zapsáno 26.02.2004, 8:38:31      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27794
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27794">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Co v tom salámu vlastně je?</a>

25.02.2004   

Muddosloví:  Stavěli plot, mají bourat zeď. Nebo opačně?

Podobnost s Matiční ulicí je čistě náhodná.

Zajímavý (a tragický) příklad války slov můžeme sledovat na zprávách o stavbě protiteroristické překážky na hranicích Izraele. Podle informace Izraelského ministerstva zahraničí se jedná drátěný plot, kromě necelých 3%, kdy je překážka tvořena betonovou zdí.


Zkusme se podívat, co o problému napsaly v posledni době naše zpravodajské servery:


 


iHNed 23.2.2004: Spor o izraelskou zeď začíná rozhodovat soud v HaaguDen před prvním slyšením v Haagu začal Izrael likvidovat část plotu.. (...) S kontroverzní zdí, oddělující dvě země, nepohne jeho verdikt ani o centimetr. Rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora v Haagu, který dnes začíná projednávat stavbu bezpečnostní bariéry mezi Izraelem a Palestinou, je totiž právně nezávazné. Přesto se Haag stává dějištěm velkého souboje. Špičkovým firmám v oblasti public relations v něm platí obě země mnohem lépe, než právníkům. (...) "Ta věc," jak se bariéru pokusil neutrálně nazvat jeden z komentátorů stanice BBC, je ve skutečnosti částečně zdí a částečně plotem. Většina z jejích sedmi set kilometrů je tvořena betonovou základnou s pět metrů vysokou drátěnou strukturou. Součástí bývá i čtyřmetrový příkop.


iDNES 23.2.2004: Sporný izraelský plot řeší tribunál OSN "To je další 'berlínská zeď', která se teď vztyčuje v naší zemi. Cílem je zabránit našemu lidu v ustavení nezávislého palestinského státu," řekl v televizním vystoupení k zahájení procesu Jásir Arafat.


 Novinky 23.2.2004: Mezinárodní soud v Haagu rozhoduje o izraelském plotuU Mezinárodního soudního dvoru (MSD) OSN v nizozemském Haagu v pondělí začalo slyšení o oprávněnosti stavby tzv. bezpečnostního plotu, kterým Izrael odděluje své území od palestinských oblastí. (...) Během dneška předloží své stanovisko palestinská strana, která s budováním bariéry zásadně nesouhlasí. (...) Budovanou zeď označuje Izrael za bezpečnostní opatření proti pronikání palestinských teroristů a sebevražedných útočníků na izraelské území.


Lidovky 24.2.2004: O izraelském plotu rozhoduje soudHaagský tribunál posuzuje legalitu zdi, kterou chce Izrael oddělit své území do palestinských oblastí. (...) Další berlínská zeď. Tak označuje plánovanou 700 kilometrů dlouhou bariéru palestinský vůdce Jásir Arafat. (...) Během včerejšího dne vyjádřila svůj nesouhlas s plotem palestinská strana.


Výsledek průzkumu: S výjimkou iDNES (kde je termín "zeď" jen citován) se autoři článků buď domnívají, že zeď a plot je totéž, nebo se snaží zavděčit oběma stranám.


Jedině, že by autoři byli z kraje (já se s tím setkal na Plzeňsku), kde se plotu říká "hradba".


Hm, tak myslím, že jsem konečně pochopil význam jednoho termínu: Vyváženost. Ještě budu muset zjistit, čím se liší od schizofrenie.

Zapsáno 25.02.2004, 17:36:00      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27726
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27726">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Stavěli plot, mají bourat zeď. Nebo opačně?</a>

23.02.2004   

Něco je jinak?:  Hippokratova přísaha (a jiné texty)

Co vlastně slibují mladí lékaři? To mě vážně překvapilo.

Včera jsem v Otázkách Václava Moravce (ČT1) sledoval kousek diskuse o potratech. Padl tam také argument, že provádění potratů je porušením Hippokratovy přísahy. Diskutující lékaři vysvětlili, že Hippokratova přísaha mimo jiné zakazuje i chirurgické výkony a mladí lékaři skládají jiný slib.


Tak jsem si to vyhledal a našel na Neviditelném psu jednak její text, jednak pár dalších zajímavých informací v komentářích pod článkem.Pozn.: Dodržováním Hippokratovy přísahy ve věci potratů argumentují často různá křesťanská seskupení. Po přečtení toho textu mě napadá otázka, jak může člověk, jehož víra mu přikazuje dodržovat Desatero (Přikázání první: "Nebudeš mít jiného boha mimo mne.") požadovat dodržování přísahy, začínající "Přísahám při Apollonovi, bohu lékařství, při Aeskulapovi, Hygiei a Panacei i při všech bozích a bohyních ...". Napadá mě jedině Cimrmanův úkrok stranou a prohlášení rozporu obého za dialektickou jednotu.


Význam některých textů zkrátka nespočívá ani tak v jejich doslovném znění, jako spíše v historických souvislostech. Nedávno jsem se v Dějinách Anglie dočetl, jak se celé generace Britů odvolávaly na práva zaručená Magnou chartou, ačkoli ta nic takového neobsahuje a některé její části jsou dnes dokonce zcela nejasné. Četl jsem také, jak v USA zkoušeli na ulici dávat lidem podepsat text Prohlášení nezávislosti. Většina ho odmítla jako komunistickou propagandu.


A na závěr malý test. Kdo si tak asi může v dnešní době zpívat píseň s takovýmhle refrénem?Do zbraně, občané,
v šik svůj se každý řaď.
Jen dál, jen dál!
Krev nečistá ať skropí
luh i sad!


Rešení zde.

Zapsáno 23.02.2004, 14:15:29      ( mudd )       Komentáře (4)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27323
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27323">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Hippokratova přísaha (a jiné texty)</a>

  

Musíte vidět:  Jak se financoval Vítězný Únor

V únoru 1948 nezvítězil pracující lid, ale obyčejní šmelináři...


UPDATE: ještě něco na toto téma:


Zapsáno 23.02.2004, 9:46:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/27284
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#27284">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jak se financoval Vítězný Únor</a>

21.02.2004   

Ci boha!:  Instantní text III.

Použijeme jako argument v případě, že hodnocené umělecké dílo je označeno za hnus, kýč, obludnost a pod.


Francouzi proti Efelovce také protestovali a jak jsou na ni dnes pyšní.


Předchozí příspěvek na toto téma: Instantní text II.

Zapsáno 21.02.2004, 14:16:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26931
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26931">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Instantní text III.</a>

20.02.2004   

Paranoia?:  Stručná historie kolapsu

Souhrnný přehled jedné blamáže. Já už taky asi brzo zkolabuju.

Zapsáno 20.02.2004, 16:36:30      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26950
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26950">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Stručná historie kolapsu</a>

  

Paranoia?:  Slušní lidé v noci spí a nelezou po hypermarketech

Proč mi má zákon nařizovat, kdy a kde smím nakupovat?

Podle návrhu zákona bych měl po 22. hodině nakupovat jen v prodejnách do 100 metrů čtverečních. Zaměstnance obchodů nad 100 metrů čtverečních tak ochráníme před vykořisťováním.


Jenom by mě zajímalo, když hypermarkety propustí ty zaměstnace, co tam byli v noci, kam půjdou ti lidé dělat? Najdou si jiné, lepší zaměstnání, kde je vykořisťovat nebudou? Pokud ano, proč to doteď neudělali? A nebo skončí na pracáku?


Docela mě zaujal argument, že v noci tam jsou většinou jen brigádníci. Ti si pak už nebudou potřebovat přivydělat? A pokud si najdou jiný přivýdělek, na čí úkor?


A jakou váhu má sdělení, že v Německu nebo v Rakousku je to normální? To jako že to jde? To přece nikdo nepopírá. Šlo by to, i kdyby bylo otevřeno 8:00-15:00, nějak se člověk vždycky přizpůsobí. Ale proč?


Zapsáno 20.02.2004, 14:16:00      ( mudd )       Komentáře (4)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26929
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26929">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Slušní lidé v noci spí a nelezou po hypermarketech</a>

  

Muddosloví:  Sjednocením k rozdělení?

Jak to zpíval Pepa Nos? Kdo jde pořád na východ, skončí na západě, kdo jde pořád na jih, dojde na sever.

Možná je to jenom můj dojem, ale připadá mi, jako by sjednocování EU přispívalo k obnovení starých nevraživostí. Jako by si jednotlivé státy či národy pod tlakem ztráty své výlučnosti začaly tuhle výlučnost více uvědomovat a více si na ní zakládat. Na tlak víceméně anonymní masy orgánů EU na "jednotné všechno" odpovídá hledání národních "špecifík" a tak se válčí i o rakiji. Třeba si jednou EU vyslouži pověst žaláře národů tak, jako kdysi habsburská monarchie.

Zapsáno 20.02.2004, 10:00:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26803
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26803">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Sjednocením k rozdělení?</a>

  

O tutom:  Vždycky se najde někdo ...

Snad každý den, kdy se kouknu na přístupy z vyhledávačů, se najde někdo, kdo se sem dostal přes tenhle obrázek.

Zapsáno 20.02.2004, 7:45:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26802
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26802">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Vždycky se najde někdo ...</a>

19.02.2004   

Musíte vidět:  Israel's Story in Maps

Pěkně udělané ve flashi. Nejsou to jen mapy, najdete tam i porovnání ekonomických ukazatelů nebo dostřel kaťuší.

Zapsáno 19.02.2004, 14:11:05      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26788
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26788">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Israel's Story in Maps</a>

  

Muddosloví:  Matematická úloha

Některé matematické úlohy jsou ze života. Některé zase realitu ignorují.

Úloha: Jeden kopáč vykope jámu 1 metr dlouhou, 1 metr širokou a 1 metr hlubokou za 1 hodinu. Jak dlouho bude trvat její vykopání, pokud místo 1 kopáče nasadíme 10 kopáčů?


Na tuhle úlohu jsem si vzpomněl nad matematickou pohádkou (via Ahasweb) o Červené Karkulce (je to ta druhá z první desítky).

Zapsáno 19.02.2004, 12:02:41      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26770
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26770">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Matematická úloha</a>

  

Musíte vidět:  Je výhodnější utrácet, nebo vydělávat?

Zajímavá úvaha, zda danit spotřebu nebo výdělek.

Zapsáno 19.02.2004, 10:27:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26758
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26758">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Je výhodnější utrácet, nebo vydělávat?</a>

18.02.2004   

Muddosloví:  Plněný hermelín + bonus

Ňamka, kterou zvládne každý. Hodí se k vínu nebo jen tak. Pokud čekáte návštěvu, připravte si je předem, ať se odleží.

Inspirován mužem v kuchyni jsem si vzpomněl, že jsem vlastně ve stejnou dobu také vytvářel gastronomické hodnoty.


Tak se přidávám s receptem na plněné hermelíny.


Co pořebujeme:Postup:Důležitým pozitivem tohoto procesu je, že spousta té báječné náplně nám zbyde a my ji můžeme sníst hned. Proto k přípravě přistupujeme nalačno, je to totiž docela syté.


Ale to ještě není všechno! Jako bonus připojuji ještě jeden z experimentů z doby, kdy jsem začínal s mikrovlnkou:


Pečená brambora


Co potřebujeme:Postup:


Zapsáno 18.02.2004, 10:06:23      ( mudd )       Komentáře (5)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26600
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26600">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Plněný hermelín + bonus</a>

17.02.2004   

Musíte vidět:  Igor Hnízdo žije !

Letec, který nelétal. Jednou měl být u 311. bombardovací, jindy zase u 72. stíhací squadrony. Nikdy v nich však nesloužil. Byl tankista. Přesto má sympatie letců, kterým obětavě pomáhal. Jeho "leteckou pohádku" mu nemají za zlé.

Lidé jsou různé, zvláště pak některé. Důležité ale je, co skutečně udělali. A pan Horal se za sebe asi stydět nemusí.


Zapsáno 17.02.2004, 11:03:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26480
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26480">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Igor Hnízdo žije !</a>

16.02.2004   

Muddosloví:  Mrtvoly jsou nejlepší II.

Už několik let na World Press Photo nechodím. Nemám na to žaludek. Posláním této soutěže je "Podpora vysoce profesionální úrovně fotografické žurnalistiky a svobodné a neomezené výměny informací" (To je můj, neoficiální, překlad. Snad jsem to vystihl). Oceněné fotografie proto chápu jako výraz trendu, kam dnešní (foto)žurnalistika směřuje.

Tak jsem to napsal loni a když vidím, jak vypadají výsledky letos, zůstanu u toho.Fotografie roku — irácký zajatec se svým malým synem


Aktualita — razie v palestinském uprchlickém táboře — ležící mrtvoly (+zvláštní ceny za oplakávání mrtvého z Indonésie a za ozbrojence z Libérie)


Aktualita — série — násilí v Libérii


Reportáž — oplakávání mrtvého manžela v Gaze


Reportáž — série — zraněné dítě v Iráku


Lidé ze zpráv — už zmíněný irácký zajatec se synem


Lidé ze zpráv — série — guerilla v Laosu (+zvláštní cena za "Shan State Army")


Portrét — Tony Blair a George W. Bush


Portrét — série — Indičtí byrokrati


Sport — ragby


Sport — série — býčí zápasy


Každodenní život — zavřená kavárna v Iráku


Každodenní život — série — Čečna


Umění — ruští amatérští herci


Umění — série — festival dvojčat


Příroda a životní prostředí — hašení lesního požáru


Příroda a životní prostředí — série — atlantický losos


Současná problematika - sebeobětování ženy v Afghánistánu


Současná problematika - série — AIDS vesnice v Číně (+ zvláštní cena za nigerijské ženy)


V žádném případě nechci zpochybňovat technickou ani uměleckou kvalitu snímků, ale má-li tohle být profesionální pohled na dnešní svět, jsem rád že vídám i věci, které zůstávají profesionálům skryty.


Zapsáno 16.02.2004, 16:26:35      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26385
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26385">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Mrtvoly jsou nejlepší II.</a>

  

Musíte vidět:  Proč V.K. odmítl podepsat smlouvu s Vatikánem

Česká republika sice může brát „na vědomí, že se katolická církev ve své činnosti řídí vlastními zásadami“, ale je naprosto nepochopitelné, proč má tuto samozřejmost závazným způsobem sdělovat v této mezinárodní smlouvě. Stejně tak není zapotřebí, aby Svatá stolice smluvně brala na vědomí ústavu České republiky. Kdybychom na toto přistoupili, pak bychom asi potřebovali prohlášení každého suverénního státu ve světě, že naše ústava platí. Dodatek, že bereme na vědomí, že se katolická církev zvláště řídí „učením Druhého vatikánského koncilu o ekumenismu a náboženském dialogu“, je zcela nepatřičný, protože učení Druhého vatikánského koncilu je aktuální ideologií (kterou může někdo sdílet a jiný ne), ale nemá nic společného s ústavním pořádkem či legislativou.

Zapsáno 16.02.2004, 14:32:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26349
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26349">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Proč V.K. odmítl podepsat smlouvu s Vatikánem</a>

  

Musíte vidět:  Ekonomika globálního terorismu

Mezi největší hospodářské zázraky nové ekonomiky patří Arafatova síť teroristických organizací, která si postupně vytvořila vlastní pseudostát. Po svém prvním úspěšném únosu izraelského letadla v roce 1968 do Alžíru se Organizace pro osvobození Palestiny začala samofinancovat vydíráním světových aerolinií, od nichž vybírala „pojistné" za neútočení v hodnotách od pěti do deseti milionů dolarů ročně. V roce 1972 provedla útok na rotterdamskou rafinérii a o tři roky později na ředitelství OPEC ve Vídni, čímž rozšířila svou „pojišťovací" činnost i na ropné firmy. OPEC palestinským organizacím zaplatil za „ochranu“ celkem 220 milionů. V roce 1976 provedla OOP loupež v bejrútské bance, jejíž hodnota není přesně známa, ale vynášení lupu trvalo dva dny a dostalo se do Guinnesovy knihy rekordů.

Zapsáno 16.02.2004, 11:18:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26319
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#26319">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Ekonomika globálního terorismu</a>

13.02.2004   

Instantní texty:  Instantní text II.

Dnes si ukážeme text vhodný pro hodnocení víceméně jakéhokoli textu. Podáváme s máslem.


Předchozí příspěvek na toto téma: Instantní text I.

Zapsáno 13.02.2004, 12:04:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25897
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25897">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Instantní text II.</a>

  

Pobavilo mě:  Další problém sondy Spirit

Americký postup narazil na nečekanou překážku.


Celý příspěvek

Zapsáno 13.02.2004, 9:36:01      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25888
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25888">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Další problém sondy Spirit</a>

12.02.2004   

Muddosloví:  Jak vyrobit vraha

Je to jednoduché. Vezmete pár desítek osmnácti-devatenáctiletých kluků, odvezete je do lesa, tam je chvíli buzerujete a pustíte je maximálně na pár hodin do hospody. Pak jim dáte do ruky ostře nabitý samopal.

Když je zblbnete dostatečně (a když je blbnete dohromady, oni se navíc začnou blbnout i navzájem — stádový efekt se to jmenuje), můžete si být skoro jisti, že budou dřív střílet, než myslet. A dokonce při tom střílení nebudou ani dodržovat předpisy.


Není pak divu, že se střelec dočká obvinění z vraždy . Ne že by z něj předchozí oblbnutí nějak snímalo vinu za smrt člověka, pokud ho opravdu zabil. Jen marně hledám v seznamu dalších případů obvinění toho, kdo mu ten samopal dal do ruky.

Zapsáno 12.02.2004, 9:32:51      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25609
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25609">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jak vyrobit vraha</a>

11.02.2004   

Musíte vidět:  Politicky nekorektní úvaha o multikulturalismu

Mrožoviny na Neviditelném psu mám rád. Skoro si myslím, že je to to nejlepší, co tam je ke čtení. Tenhle článek určitě spoustu lidí nadzvedne, spousta jich bude mít větší či menší výhrady. Každá analogie kulhá a některé ty myšlenky jsou na delší diskusi. Ale byla by škoda si to nepřečíst.

Zapsáno 11.02.2004, 10:33:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25541
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25541">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Politicky nekorektní úvaha o multikulturalismu</a>

  

Musíte vidět:  Mýty o nezaměstnanosti

Práci je třeba chránit. Je nutno legislativně bránit zaměstnavatelům v propouštění pracovníků. Nejlepší cestou jak snížit nezaměstnanost je mohutná podpora zahraničního kapitálu. Za nezaměstnanost mohou zahraniční dělníci. Skandinávské státy a Nizozemí vykazují trvale nízkou míru nezaměstnanosti. Nezaměstnanost lze snížit podporou vzdělání.

Zapsáno 11.02.2004, 8:28:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25537
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25537">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Mýty o nezaměstnanosti</a>

10.02.2004   

Musíte vidět:  Stručná historie komunismu do roku 1968

Marx a Engels byli dva Němci,kteří ovšem žili raději v Anglii. Jednak měli v Německu neustále nějaké rozepře s úřady,ale hlavně, v Anglii na ně nemohla dohlížet stará paní Marxová a ani starý pan Engels ,což se odstupem času ukázalo jako chyba. (...) Principem komunismu mělo být,že všechno bude patřit všem. S touhle myšlenkou u nás krátce koketovali už ve středověku někteří husité ,ale nějak se to neujalo. Myslím že většina potíží se tehdy točila kolem definic,kolik přesně je všechno a kdo jsou všem. V komunismu to potom bylo stejné.

Stručná historie komunismu do roku 1968  mě opravdu pobavila. Je dílem nového blogera Binárního Ládína. Vypadá slibně.

Zapsáno 10.02.2004, 10:09:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25387
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25387">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Stručná historie komunismu do roku 1968</a>

9.02.2004   

Muddosloví:  Česko hledá superstar do Evropského parlamentu

Podle čeho vlastně volíme? Strany nebo osobnosti? Osobnosti nebo ikony?

Ze studie CVVM Občané o volbách do Evropského parlamentu jsem zase taknějak našikmo:Většina Čechů (55 %) si bude poslance do Evropského parlamentu vybírat jako konkrétní osobu a nikoliv jako představitele určité politické strany či hnutí.Stranické preference pro volby do Evropského parlamentu více méně kopírují preference jednotlivých stran pro volby do Poslanecké sněmovny. Čtvrtina dotázaných uvedla, že zatím neví, koho bude volit. Odpověď „nevím“ volili často respondenti, kteří si naše zástupce do Evropského parlamentu chtějí zvolit jako konkrétní osoby a budou se tak rozhodovat až podle předložených kandidátních listin. Tito dotázaní uvádějí, že stranická příslušnost jednotlivých kandidátů pro ně není rozhodující.


Většina Čechů se tedy rozhodla volit osobnosti. Podle čeho? Rozhodně nemíním polemizovat s volbou osobností do místních zastupitelstev. Na vesnici nebo na malém městě se lidé obvykle znají. Ale zná těch 55% voličů opravdu ty lidi, které chce volit do parlamentu?


Když se podívám na  počty preferenčních hlasů v minulých volbách, napadá mě, že dobré vztahy s Františkem Janečkem (co ten už udělal hvězd ... )  přinášejí své ovoce. Z Janečkovy stáje pochází jak neoblíbenější zpěvák, tak nejoblíbenější politik. Znamená to ale něco? Co víme o těch lidech z médií? Budeme je volit pro jejich osobní vlastnosti, (ale nevěra nám nevadí) nebo pro jejich kukuč? Prokoukneme je?  A nebo budeme pro jistotu volit doktory?


Před každými volbami se objeví minimálně jedna strana, slibující "obnovit důvěru v politiku, která znamená službu občanům a nikoli zajištění existence politikům", což pochopitelně přinesou noví lidé, kteří "vnesou nové, pevnější hodnoty, dlouhodobou vizi, věcnost a zejména poctivost a odvahu" (citováno odtud). Budou pochopitelně odmítat stará a zažitá schémata a prosazovat odborníky. Jsou stranou poctivých lidí a jde jim především o občana, blablabla, blabla bla. Naposledy si takhle nahrabala hlasy Unie svobody a člověk by řekl, že to jako ukázka docela stačilo. Evidentně nestačilo.


Dobrým trikem je také nasazení nezávislých kandidátů. Naprostým vyvrcholením je pak stranická kandidátka vedená nestranickou osobností. I proti téhle volbě existuje celá řada argumentů: Fischer, Železný, Karásek, Mejstřík, Fischerová, ... Kdo se prosadí letos? Aštar Kožený?


Politické programy jsou nuda. Nezábavné figurky, otravující s nějakou ideologií, netáhnou. Koho zajímají nějaké úvahy o roli státu nebo jestli byla dřív svoboda nebo zodpovědnost. Důležité je zvolit nějakou novou osobnost, která to všechno konečně změní, místo ideologických rozhodnutí bude dělat odborná a hlavně, bude poctivá. No, kdyby to nevyšlo, zvolíme příště někoho jiného.

Zapsáno 9.02.2004, 16:21:41      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25276
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25276">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Česko hledá superstar do Evropského parlamentu</a>

  

Musíte vidět:  Jak se dělá fotožurnalistika

Jak vznikají fotografie plné emocí.

Až zase někdy půjdete na World Press Photo obdivovat fotky mrtvol, třeba se zamyslíte, jak takové fotky vznikají? Že by takhle?


Zapsáno 9.02.2004, 9:31:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25219
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#25219">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jak se dělá fotožurnalistika</a>

8.02.2004   

Musíte vidět:  Exorcismus

Z podnětu II. Vatikánského koncilu byla uložena revize Kodexu kanonického práva (Codex Iuris Canonici 1983 – plně platný dodnes!), která v podstatě potvrdila § 1. kánonu 1172, v němž se říká, že „nikdo nesmí zákonně vykonat exorcismus posedlých, jestliže neobdržel zvláštní a výslovné dovolení od místního ordináře“. § 2 téhož kánonu dovozuje: „Toto dovolení udělí místní ordinář pouze knězi, který se vyznačuje zbožností, věděním, moudrostí a bezvadným životem“.


(via Alraune)

Zapsáno 8.02.2004, 14:38:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24811
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24811">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Exorcismus</a>

7.02.2004   

Musíte vidět:  Segway HT - koloběžka naštorc

Tuhle legraci bych si chtěl někdy vyzkoušet. Na první pohled to musí spadnout i když to stojí a ono to navíc ještě jezdí. V každém případě, i přes drobné mouchy, je to revoluční technické řešení.


 


 

Zapsáno 7.02.2004, 14:20:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24774
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24774">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Segway HT - koloběžka naštorc</a>

6.02.2004   

Paranoia?:  Topolánek: Je to v prdeli!

Jak jinak se dá přeložit, když předseda nejsilnější politické strany v zemi napíše "... a cválejte někam hodně daleko... " ?

Tedy, že mám paranoidní nálady a pocit nevěřícné bezmoci já, to mě až tak nepřekvapuje. Ale  pokud podobné pocity ventiluje vůdce nejsilnější politické strany, který se navíc dosud prezentoval jako tvrdý valašský ogar, začínám mít pocit, že už za mě vážně nikdo nekope. Přitom zrovna teď před volbami do EP a 1/3 senátu bych čekal start nějaké razantní kampaně.
„Co budeme dělat?“ rozhlížel se Dvoukvítek.


„Zpanikaříme?“ navrhl Mrakoplaš s nadějí.


(T. Pratchett: Lehké fantastično)

Zapsáno 6.02.2004, 14:28:22      ( mudd )       Komentáře (4)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24936
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24936">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Topolánek: Je to v prdeli!</a>

  

Paranoia?:  Umíte sedlačit? A máte na to papír?

Představte si, že jste doteď pomáhali sedlačit dědečkovi, který zrestituoval statek. Teď jste ho najednou zdědili vy. Ovšem školu na to nemáte a praxi už vám dědeček nepotvrdí. Tak jak chcete sedlačit?

Podle novely zemědělského zákona musíte absolvovat 300hodinový (tj. asi tak dvouměsíční) rekvalifikační kurs. Pak se stanete sedlákem, u kterého nehrozí, že "místo toho, aby sel secími stroji, rozmetá osivo na rozmetadle a pak se diví, že mu obilí vymrzne". Že je to koneckonců vaše osivo, to nikoho nezajímá.


On má ten zákon ještě další úskalí, například co se týče pronájmu půdy, a tak není divu, že ho prezident nepodepsal.


Tak tu máme po problému hospodářských komor (všimli si i jiní) další povinnou registraci. Začíná se nám to nějak množit. Zřizuji novou rubriku Paranoia a možná tam přeřadím i nějaké starší příspěvky.


UPDATE: Parlament prezidenta přehlasoval, článek o dopadech je na EURU.

Zapsáno 6.02.2004, 9:33:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/23958
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#23958">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Umíte sedlačit? A máte na to papír?</a>

  

Musíte vidět:  Koalice je tým

Zdeněk ŠKROMACH (zvukový záznam): Já nevím, já žádnou dohodu jsem zatím neviděl a jenom z doslechu vím, že se o této záležitosti jedná.


Celý příspěvek

Zapsáno 6.02.2004, 6:55:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24798
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24798">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Koalice je tým</a>

5.02.2004   

Ci boha!:  Ci boha! Ci boha! Ci boha!

Nemám slov.


UPDATE: Neodpustím si citovat z dalšího článku o této výstavě:


Obě ženy před diváky tiše menstruovaly, až jim krev tekla po bílých kalhotech. Jaroslav Pašmik a Martin Kontra navodili tu pravou atmosféru menstruační hudbou.

Zapsáno 5.02.2004, 16:11:51      ( mudd )       Komentáře (5)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24757
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24757">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Ci boha! Ci boha! Ci boha!</a>

  

Pobavilo mě:  Dvě nejoblíbenější mužské hračky

Tak schválně, které to jsou?


Celý příspěvek

Zapsáno 5.02.2004, 14:54:00      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24792
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24792">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Dvě nejoblíbenější mužské hračky</a>

  

Paranoia?:  Když na mě padne bezmoc a paranoia ...

... čtu si Hlavu XXII.

Clevinger na něj v mrtvičném rozhořčení pobouřeně valil oči, opřený oběma rukama o stůl, a křičel: „Ty seš naprostej cvok!“


„A ukaž mi tady někoho, kdo není,“ řekl mu na to tehdy unaveně Dunbar. V obvyklém rámusu důstojnického klubu ho téměř nebylo slyšet.


„Já to myslím vážně!“ stál na svém Clevinger.


„Vždyť se mě pokoušejí zabít,“ řekl mu nevzrušeně Yossarian.


„Nikdo se tě nepokouší zabít!“ zařval na něj Clevinger.


„Tak proč po mě střílejí?“ zeptal se Yossarian.


„Střílejí přece na každýho,“ vysvětloval mu Clevinger. „Chtěli by nás zabít všechny.“


„A jaký je v tom rozdíl, prosím tě?“


Clevinger se zase jednou dostal do ráže. Rozčilení ho zvedalo ze židle, oči mu vlhly a pobledlé rty se mu chvěly. Jako vždycky, když se hádal o principy, ve které vášnivě věřil, skončí to i tentokrát tím, že bude zuřivě lapat po dechu a marně zadržovat hořké slzy svého přesvědčení. Clevinger vášnivě věřil v celou řadu zásadních věcí. Byl to prostě cvok.


„A kdo tedy?“ chtěl vědět. „Kdo to konkrétně je, ty lidi, co tě chtějí zabít?“


„Všichni,“ odpověděl Yossarian.


„Kdo všichni?“


„Můžeš hádat.“


„Nemám ponětí.“


„A jak potom můžeš tvrdit, že to nechtějí udělat?“


„Protože …“ Clevinger se zahltil a bezmocně oněměl.

Zapsáno 5.02.2004, 9:48:32      ( mudd )       Komentáře (2)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24742
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24742">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Když na mě padne bezmoc a paranoia ...</a>

4.02.2004   

Opsáno:  Jeden citát

Vzpomněl jsem si na něj, když jsem četl o panu poslanci Karasovi.


"Ďábel, to je víra vez úsměvu, pravda, kterou nikdy nezachvátí
pochyby."
(Umberto Eco: Jméno růže)


Zapsáno 4.02.2004, 15:51:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24657
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24657">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Jeden citát</a>

  

Musíte vidět:  Diskriminace naruby

No to je tedy síla článek...

Diskriminace naruby (via Hlog)

Zapsáno 4.02.2004, 13:39:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24626
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24626">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Diskriminace naruby</a>

  

Musíte vidět:  Něco od pana Zrzavého II.

Takové jiné počteníčko o zvířátkách a lidech.
Doc. RNDr. Jan Zrzavý, CSc., (*1964) vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na Biologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se zabývá morfologií a evolucí členovců, přednáší evoluční biologii a zoologii.

(první sbírka odkazů je zde)


Zapsáno 4.02.2004, 12:48:34      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/21983
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#21983">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Něco od pana Zrzavého II.</a>

3.02.2004   

Musíte vidět:  Věříte BBC?

Pokud chcete nějak vyjádřit svůj názor na aféru BBC a mrtvého dr. Kellyho, můžete si na stránky umístit tyhle ikonky. K dispozici jsou oba názory.


Celý příspěvek

Zapsáno 3.02.2004, 14:29:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24417
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24417">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Věříte BBC?</a>

  

O tutom:  Dilema

Připadá mi fér odkázat na stránky, které odkazují sem. Na druhé straně, i když to tak možná nevypadá, se snažím držet určitý styl či vyznění příspěvků.

Jak mám tedy, doparoma!, na oplátku odkázat na blog, jehož příspěvkům většinou vůbec nerozumím ? ;-)

Zapsáno 3.02.2004, 13:23:58      ( mudd )       Komentáře (3)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/23951
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#23951">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Dilema</a>

2.02.2004   

Muddosloví:  Vratka daně 6000 za dítě - ať platí bohatí

Je to hodně nebo málo? 6000 ročně vypadá opticky jako zajímavé číslo. Ovšem pokud patříte do skupiny lidí s vyššími příjmy, mohou vás nakonec děti vyjít i dráž.

Tabulka ukazuje, jak se změní dan, když místo odpočtu na dítě (každý měsíc) dostanete vratku daně 6000Kč za každé dítě (vsadím se, že až v květnu následujícího roku). Všechna čísla jsou za měsíc. Význam čísel v posledních dvou sloupcích:  daň "postaru" / daň "ponovu" / rozdíl


Hrubá mzda daň bez dětí 1 dítě 2 děti
7.000 450   150 /     0 / -150    15 /     0 /  -15
10.000 840   555 /   340 / -215   255 /     0 / -255
15.000 1.536 1.200 / 1.036 / -164   915 /   563 / -379
20.000 2.411 2.019 / 1.911 / -108 1.627 / 1.411 / -216
30.000 4.405 3.915 / 3.905 /  -10 3.425 / 3.405 /  -20
40.000 6.889 6.261 / 6.389 / +128 5.634 / 5.889 / +255

Použil jsem tuhle kalkulačku. Pro výpočet "ponovu" jsem vzal daň bez dětí a odečetl jsem 500 za každé dítě. Nepočítal jsem s nezaopatřenou manželkou. Snad jsem se při opisování čísel někde neseknul.


Já vím, že je to ve skutečnosti ještě složitější, teď do toho padne ještě zvýšení mateřské (což se ale týká jen malých dětí) a společné zdanění manželů (a to je otázka, jestli a jak moc to bude výhodnější). Berte to jen jako takovou připomínku, že co vypadá opticky jako velké peníze, nemusejí být ještě velké peníze.

Zapsáno 2.02.2004, 15:52:00      ( mudd )       Komentáře (0)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24293
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#24293">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Vratka daně 6000 za dítě - ať platí bohatí</a>

  

Muddosloví:  Kdo je Monika Q107 ?

Podivuhodný rozpor mezi osobním přístupem a zachováním anonymity ....

Mám rád sendvič Mexické kuře od CROCODILLE. takové dva trojúhelníčky kukuřičného chleba a mezi nimi maso.


Tentokrát mě ale napadlo podívat se i na etiketu. A tam mě zaujal tenhle nápis:Za bezvadnou kvalitu tohoto sendviče odpovídá Monika Q107


A tak si říkám, proč takhle? Potřebuju vědět, že ty chleby k sobě splácla Monika? Když stejně nevím která? Pokud ji v případě reklamací budou hledat, budou ji hledat podle jména nebo podle kódu? A nebo dělají sendviče kyborgové? Vypadají jako Monika nebo Alena a všechny/všichni jsou typu Q107 ? Tímto děkuji CROCODÍLLOVI za zajímavý námět k přemýšlení.


Kdysi jsem viděl nějaký film s Jozefem Krónerem. Kupoval si viržinka, na kterých byla také jmenovka "Za kvalitu odpovídá ...". Celým tím filmem prolínaly jeho představy, jak dotyčná vypadá. Nechal se inspirovat povídačkami o tom, jak na Kubě válejí mulatky doutníky na stehnech. I já mám o Monice Q107 určitou představu. Je celá zabalená v beztvarém igelitu, aby vyhovovala hygienickým předpisům. Přes ústa má roušku a na hlavě igelitový čepec. Takže vypadá spíš jako Q107, než jako Monika.  


UPDATE: Ahá! tak takhle!

Zapsáno 2.02.2004, 6:47:00      ( mudd )       Komentáře (1)
TrackBack URL:    http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/23809
Trvalý odkaz:    <a href="http://mudd.wz.cz/0402archiv.php#23809">... mrtvý muž v Yossarianově stanu ...: Kdo je Monika Q107 ?</a>[CNW:Counter]

Šuplíky:


Kterak odkazy vložit


Starší věci ...


RSS/XML
Vzkaz autorovi
Ohodnotit
průměr 2.11 z 9 hodnotících
Poslední komentáře
Massa Bob veržn :-))

Co se tu dá čekat
politický kompas
Stojí za vidění ...